Od ledna 2005 do října 2007 vycházely na MFantasy tzv. e-magazíny. Dnes jde již o historii, a při jejich prohlížení se dnes budete spíše bavit technickým zpracováním, které dneska těžce zaostává. Avšak na tehdejší dobu to byl především zajímavý nápad a přišli jsme s ním v rámci žánru fantasy první.

E-magazín slavil velký úspěch a těšil se velké podpoře ostatních magazínů, které na něm jeden čas participovaly také. Právě období od začátku roku 2005 do roku 2007 patří k těm nejsilnějším, pokud jde o návštěvnost. Ta se tehdy pohybovala v rozpětí 3 000 – 5 000 lidí denně, což s sebou ale neslo také technické potíže a mnohdy velký zmatek v diskuzích a komentářích.

Rozhodli jsme se zde tato čísla uveřejnit především z nostalgie a také z úcty k velké práci, která nad nimi byla strávena, byť šlo o velice nedokonalé výtvory.

Do budoucna se předpokládá obnovení této činnosti v podobě současných “i-magazínů”, které zahrnují listování v prohlížeči a využití všech možných multimédií a efektů, které jsou k dispozici. To ovšem potrvá ještě nějaký čas.MFantasy č.1 – leden 2005

Šlo o první číslo, které ještě nebylo tvořeno v Adobe inDesignu, nýbrž v OpenOffice, který tehdy nabízel revoluční funkci – export do PDF 🙂
Obsah je značně roztříštěný a často neformátovaný. Celkově ušito na kolenou.

Stáhnout
MFantasy č.2 – únor 2005

Druhé vydání již bylo po grafické stránce o poznání lepší.

Stáhnout


MFantasy č.3 – květen 2005

Třetí vydání narazilo na absenci času jediného editora a tvůrce. Od té doby už se mezery mezi vydáním jen a jen zvětšovaly.

Stáhnout


MFantasy č.4 – srpen 2005 – letní speciál

Toto číslo bylo shrnutím více měsíců najednou a bylo obsahově jednou tak delší, než předešlá čísla.

Stáhnout


MFantasy č.5 – prosinec 2007 – výkřik do tmy

S více jak rok a půl trvající odmlkou vyšlo ještě jedno poslední číslo, které už jen bilancovalo uplynulé období. Šlo do jisté míry o formu poděkování lidem, jako byli Hecubah, Istimor, Hawranna a další, kteří pomáhali MFantasy v samotných začátcích.

Stáhnout

Nikdy nevydané číslo

V březnu 2008 začaly práce na obnovení e-magazínů. K dalšímu vydání však již nikdy nedošlo. Vlna Pána Prstenů a dalších tahounů fantasy žánru opadla, a tak s ní opadl i všeobecný zájem o fantasy povídky a fantasy obecně. Prací na e-magazínu se zanechalo, jelikož již nadále nebyl pro mnoho lidí zajímavý.