Ultron, Dormammu, Hydra a další padouši mají za cíl jediné – ovládnout svět. Každý se o to pokouší jiným způsobem, avšak mocní Avengers jim v tom hodlají za každou cenu zabránit. Tentokrát však hrozbě čelí jednotliví členové samostatně!

Je libo zničit svět syntetickým patogenem, nanotechnologickou sloučeninou či atomovou bombou? Tuto nabídku mají na menu nejen organizace Hydra, ale i další všem dobře známí padouši Marvel universe. Avšak superhrdinové nenechají svůj svět napospas. Iron Man čelí Ultronovi, Kapitán Amerika si bere na starost opět Hydru a kupříkladu Thor a Scarlett Witch zápasí se zákeřným Dormammu, který se snaží zachránit lidstvo tak, že jej zotročí.

Autor románu Dan Abnett není ve spisovatelské/komiksové oblasti žádným nováčkem, kromě Marvelu spolupracuje i s DC a také je držitelem Národní ceny za komiksovou tvorbu.

Kniha je rozdělena do kratších kapitol, které nás střídavě vtahují do jednotlivých příběhů hlavních hrdinů. Nepozorní, čí málo zasvěcení čtenáři Marvelu, se tak mohou lehce ztratit. Nicméně právě ono rozdělení kapitol na střídačku má za výsledek, že čtete dál a dál, protože jednoduše musíte vědět, jak příběh pokračuje a zda váš oblíbený superhrdina svého padoucha porazí.

Příběh samotný pak nabízí plno akcí nadupaných scén, které bývají často kamenem úrazu mnohých knih. Autor dokáže s grácií vylíčit atmosféru a vtáhnout do děje .Nechybí ani také pro Marvel typický humor. Děj ubíhá poměrně rychle a zápletky nejsou zase tak složité. Velice oceňuji, že se autor držel i charakterů hlavních protagonistů. Protože kde by byl Tony Stark bez svého ostrovtipu anebo Steve Rogers, jako vzor amerického hrdiny?

Co lze příběhu vytknout je jeho docela velká předvídatelnost. Nicméně vzhledem k žánrovému zařazení nemůžeme být vůbec překvapeni.

I když je kniha originálně zpracována a nabízí vše potřebné pro fandy Marvel universe, přeci jen osobně dávám přednost grafickému zpracování. Takže za mě příjemné tři hvězdy z pěti.

Název: Avengers: Kdo by nechtěl vládnout světu

Autor: Dan Abnett

Počet stran: 297

Vydal: CREW, 2021