Nemusí pršet, stačí když kape? Naopak! Všichni milovníci splatteru, gore i černého humoru, který právě v hermeticky uzavřeném kamionu marně čeká na celnici, zbystřete! Tyhle deskovky, které vyšly v české lokalizaci, se vám totiž hodí jako čtyřprstá rukavice řezníkovi. Ale bacha, ať se neumažete!

 

10) Trosečníci – někde krev stříká, někde o ní… jakože víte, ale nemluvíte. A to je případ Trosečníků. Co jste si mysleli? Že když někoho vyřadíte hlasováním, že odejde do moře a utopí se jako esesák ve Fischlových Dvorních šašcích? Leda prd. Když se hráči nedívají, postavy utlučou nebohého „kamaráda“ šutráky a sežerou ho. Tak se s tím smiřte.

 

9) Kmotr – když někomu dáte betonové holínky a hodíte ho do řeky, moc krve při tom nevyteče. I přesto se ale Kmotr vešel do našeho žebříčku. I když spíš bojujete o vliv, krvavé tematické pozadí se silným příběhem Maria Puza nejde odmyslet. A navíc nám vyhrožovali, že když sem tuhle hru nedáme, dočkáme se pomsty. A ta by už krvavá byla.

 

 

8) Blood Rage – když je krev v názvu hry, musíme ji brát vážně. Blood Rage jinak ani brát nejde. Je to rubanice se vším všudy, kde nejen stříká krev, ale země se vám rozpadá pod nohama a apokalypsa přichází jako tornádo.

 

7) Nemesis – na vesmírné lodi bude cákat nejen krev, ale i kyselina, ichor a další tělesné tekutiny. A to v požehnaném množství. Navíc se jedná o jeden z nejlepších ameritrashů, který se u nás v minulých letech objevil, což taky nemůžeme ignorovat.

 

6) Černé historky – série vyprávěcích karetních her Černé historky sice každého nenadchne, ale přesto je velmi úspěšná a svůj díl zábavy dokáže nabídnout. A krve v ní je, že byste s ní mohli naplnit bazén. Takový ten, jak se v něm koupali v Bladeovi.

 

5) Zima mrtvých – většina zombií v sobě už moc krve nemá, ale i tak je Zima mrtvých pěkně červená záležitost. Díky kartám křižovatek, které (zejména v rozšíření) vašim postavám připraví hodně „nehod“, a celkově brutálnímu vyznění hry se do tohoto žebříčku určitě snadno vejde.

 

4) Bloodborne: Desková hrakaretní předchůdce ještě takovou hutnou atmosféru nenabízel, ale deskový Bloodborne (na nějž už vám chystáme recenzi) se videoherní předloze pořádně přibližuje. A protože ústředním tématem Bloodborne je krev, je jasné, proč jsme tuhle vychytanou kampaňovku zmínili.

 

3) Děsnej krvák – některé hry si neberou servítky, ale málokdy je Vaším cílem natvrdo a bez příkras vraždit nebohé, nevinné studenty. Jasně, hra se snaží brnkat spíš na humornou notu, ale to na jejím tématu nic nemění a do našeho žebříčku rozhodně patří.

 

2) Běsnění Drákuly – prolévání krve je plýtvání a rumunský aristokrat Dracula to dobře ví. Takže tady žádná krev po chodníku téct nebude, naopak, budete se snažit ji vypít do poslední kapky. Dokud nevyprázdníte poháry. Tedy, lidi. Eh.

 

1) Monstrum: Frankensteinovi dědicové – v téhle hře nejde jen o krev. Taky o kosti, kůži, plíce, střeva, játra a další vnitřnosti. Člověk moc často nenarazí na deskovku, ze které by měl pocit, že je možná zvláštní, když ji hraje. Pokud si chcete tenhle pocit výjimečnosti užít, určitě po tomto worker placementu sáhněte!