Harley Quinn: Utržená ze řetězů

Scénář: Mariko TamakiováHarley Quinn Utržená ze řetězů - Mariko Tamaki; Steve Pugh | Kniha na Alza.cz

Kresba: Steve Pugh

Překlad: Filip Škába

S pěti dolary v kapse a batůžkem na zádech se patnáctiletá Harleen Quinzelová vydává do města Gothamu. Nemá strach – už jako dítě se poprala se spoustou těžkých situací a ví, že se svou umíněností a prořízlou pusou dokáže lehce proplout životem i v nejnebezpečnějším městě na světě. A když se jí ujme ta nejhodnější královna travesti kabaretu, Mamá, a na Gothamské střední škole potká svou novou nejlepší kamarádku, Ivy, zdá se, že Harley konečně našla místo, kde může vyrůstat a stávat se sama sebou. Jenže pak padne kabaret Mamá za oběť vlně developerské bezohlednosti, která má smést celou čtvrť, a Harley dostane zlost. Má dvě možnosti, jak proměnit svůj vztek v čin: může se připojit k aktivistce Ivy a spolu s ní vést kampaň za lepší kvalitu života ve čtvrti, nebo se přidat k tajemnému anarchistovi Jokerovi, který plánuje ničit jednu gothamskou korporaci za druhou.

Držitelka Eisnerovy ceny a Caldecottovy medaile, autorka Mariko Tamakiová (This One Summer), a výtvarník nominovaný na Eisnerovu cenu, Steve Pugh, přicházejí s příběhem o dospívání, rozhodnutích a jejich následcích, a taky o tom, jak se maličko výstřední děvče v Gothamu snaží objevit svoji vlastní definici světa.

Trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=4zAKtZAkJJw

Tipy komiksového táty:

https://www.youtube.com/watch?v=1stoNL0PaI8

Listovací ukázky:

https://crew.digitania.eu/komiks/harley-quinn-utrzena-ze-retezu/1

Deadpool: Klasické příběhy (Legendy Marvel)

Scénář: Rob Liefeld, Mark Waid, Joe Kelly, Fabian NiciezaMarvel komiks - Nekonecno.sk - Komiks, Knihy, Figúrky, Tričká, Doplnky, Popkultúra

Kresba: Rob Liefeld, Lee Weeks, Joe Madureira, Ian Churchill, Ed McGuinness, Ken Lashley

Překlad: Štěpán Kopřiva, Darek Šmíd

Deadpool, v závěsu se svým pomocníčkem Weaselem, vyráží hledat lásku, peníze a pořádnou melu – nikoliv nutně v tomto pořadí –, jenom aby se vzápětí dozvěděl, že jej pronásleduje protivník, kterého už před lety zabil! Jako kdyby to nestačilo, vloží se do toho Juggernaut, takže dochází ke střetu nezastavitelné síly a nezastavitelné užvaněnosti! Třeba ale nemusí být vše ztraceno, pokud se smyslné Siryn povede přivést všechny trochu k rozumu. Vydá se Deadpool za lepším životem veden voláním svého srdce, nebo zůstane na cestě chaosu, kterou si sám vytyčil? Odpověď zní: Ano! No a do toho tady hostují New Mutants, Banshee, Sasquatch a kdoví kdo ještě!

V této sbírce najdete příběhy původně vydané v sešitech New Mutants č. 98, Deadpool: The Circle Chase č. 1–4, Deadpool (1994) č. 1–4 a Deadpool (1997) č. 1, jejichž scenáristy jsou Fabian Nicieza, Rob Liefeld, Mark Waid a Joe Kelly a kresebně se na nich podíleli Rob Liefeld, Joe Madureira, Ian Churchill, Lee Weeks, Ken Lashley a Ed McGuinness.

Listovací ukázky:

https://crew.digitania.eu/komiks/deadpool-klasicke-pribehy-legendy-marvel/1

Měsíční tvář (Mistrovská díla evropského komiksu)

Scénář: Alejandro JodorowskyMěsíční tvář (brož.) (Mistrovská díla evropského komiksu) — CREW

Kresba: Francois Boucq

Překlad: Richard Podaný

Děj se odehrává na ostrově Damanuestra, který po katastrofě řídí tyran Lazo a jeho šílená manželka. Problémem tohohle ostrova jsou neustálé útoky vln ničivého tsunami. Ukazuje se ale, že nejenže existuje někdo, kdo se těchhle vln nebojí, ale dokonce je dokáže ovládat. Je to němý muž zvaný Měsíční tvář, prosťáček s bezvýrazným obličejem. Diktátor se rozhodne němého chytit, aby odhalil tajemství jeho moci.

Měsíční tvář přináší spojení silného příběhu a dokonalé, snové kresby. V jedné knize najdete všech pět dílů postkatastrofického příběhu, ve kterém autoři řeší otázku, jestli má jedinec šanci v boji s totalitním systémem.

Listovací ukázky:

https://crew.digitania.eu/komiks/mesicni-tvar/

POKRAČOVÁNÍ OBLBÍENÝCH MANGA SÉRIÍ

Čarodějova nevěsta 14 — CREWČarodějovaNovin nevěsta 14

Listovací ukázky:

https://crew.digitania.eu/manga/carodejova-nevesta-14/1

Pokémon 5

Listovací ukázky:

https://crew.digitania.eu/manga/pokemon-05/1

Zabiják démonů 3: Vzchop se! — CREWZabiják démonů 3

Listovací ukázky:

https://crew.digitania.eu/manga/zabijak-demonu-03/1