V ateliéru se začínají dít věci. Před mladými učedníky stojí další zkouška jejich magických schopností – Rytířova věrnost. Zákeřnou zkoušku však náhle zhatí Klobouky s Krempou a malé kouzelnice tak musí znovu bojovat o svou záchranu. Dokážou pokořit labyrint a ubránit se pokušení zakázané magie?

Pokračování série o malých čarodějnicích se nám začíná přiostřovat. Oproti předchozím dílům je tato manga více nabitější akcí a dobrodružství. Avšak i přesto si dokázala zachovat svou originální roztomilost, která nás učarovala už v prvním díle.

Kromě příběhu se nám začínají konečně i projevovat více charaktery hlavních protagonistů a dostáváme se i do jejich minulosti. V tomto dílu je také na první pohled poznat, že jeho hlavní hrdinkou není tentokrát Coco ale Riche, malá modrovlasá čarodějnice, která se snaží dělat si věci za každou cenu po svém. Ale samozřejmě mistr Quifrey má s Riche svůj plán…

Mimo jiné se nám představují i nějaké ty nové postavy. Příkladem třeba mladý kouzelník Eunie. Nicméně zrovna tento charakter se autorce zrovna nevyvedl, jelikož jede na vlně stereotypního klišé, kdy naprostý nekňuba pomocí svých přátel získává důvěru v sebe a své schopnosti. Každopádně takovéto charaktery k žánru shojo chtě nechtě patří a snad v každé manze se někdo podobný najde.

Druhým, nemůžu říci úplně negativem, jsou tak trochu Krempáci. Uběhly už čtyři díly a my stále nevíme, o co těmto padouchům jde. Pouze jen to, že se vždy objeví v tu nejnevhodnější chvíli a všechno pokazí. Snad nás autorka nenechá příliš dlouho čekat a my se co nejdříve dozvíme, co mají za lubem.

A stejně jako u všech předchozích dílů jsem naprosto spokojena s jeho vizuální stránkou. Autorka má opravdu bohatou fantazii a svým perem nám zprostředkovala vhled do úžasného originálního kouzelnického světa. Hlavně jsem si tedy zamilovala malé Ploutvoně, kteří svým vzhledem připomínají roztomilé tučňáčky.

Shrnuto kolem a kolem, celá série Ateliéru špičatých klobouků má prostě říz a už se těším na její pokračování!