Život obyčejného chudého chlapce Tandžiróa, který se živí prodejem uhlí, se jednoho dne obrací naruby. Jeho rodina padla za oběť démonovi a jedinou přeživší zůstala jeho mladší sestra Nezuko, která se však proměnila v démonku. Tandžiró je odhodlaný pomstít se vrahovi své rodiny a udělat ze své sestry opět člověka.

Zabiják démů je v současnosti uváděn jako nejvíce prodávaná manga na světě a zároveň posloužil jako předloha úspěšné anime sérii. Samotný příběh Tandžiróa nás zavádí do období Taišó, na začátek 20. století do menší japonské vesničky. Na první pohled poměrně klidný život, však narušují útoky démonů, kteří se živí lidským masem a krví. A právě při jednom takovém útoku začíná i tento příběh.

Manga má opravdu rychlý spád a během několika kapitol se uděje opravdu mnoho událostí, které příběh chvatně posunují kupředu. Na můj vkus ale bylo tempo uspěchané až příliš, například proměna Nezuko v démonku, ale vzhledem k tomu, že se jedná o pilotní díl a autor nás potřebuje co nejrychleji do všeho zasvětit, jde o celkem očekávaný faktor.

Co se hlavních protagonistů týče, neměli jsme, díky spádu událostí, pořádně možnost seznámit se s jejich charaktery. Nicméně právě toto autorovo rozhodnutí otevírá možnosti rozvíjet mangu do budoucnosti a postupně odkrývat některá tajemství a nezodpovězené otázky.

Velkým kladem Zabijáka démonů jsou hlavně bojové scény. Na což jsme u šónen žánru zvyklí a příběh by se bez nich určitě neobešel. Mimo jiné z mangy číší prvky dark fantasy, kdy autor vsadil spíše na napětí a nečekané zvraty, nežli na přehršel krve a zdlouhavé bojové monology, které bývají mnohdy kamenem úrazu.

Styl kresby Koyoharua Gotougeho (případné omluvy za špatné skloňování jména) by se dal označit jako standardní průměrná manga kresba. Jednoduché sekvence obrázků, zbytečná nepřeplácanost a detaily na emoce postav, jsou jedněmi z faktorů, které mám na stylu manga opravdu ráda. Pro samotný příběh dle mého názoru naprosto dostačující.

Kolem a kolem je první díl Zabijáka démonů nesoucí podtitul Krutost začátkem série, která má dobrý potenciál. Na první pohled sice nemusí ohromit, ale rozhodně navnadí na jeho pokračování a má našplápnuto dobrý směrem.