Ačkoliv spousta living games končí po první expanzi v zapomnění, Putování po Středozemi (důvěrně známé jako Pánoprstenů) se tenhle neblahý osud naštěstí vyhnul. Díky tomu přichází hned druhé velké rozšíření, Válečné tažení, které k nám při troše štěstí dorazí zhruba někdy na podzim.

Jak už název napovídá, do Rohanu a Gondoru dorazila válka. Stíny se šíří po zemi jako nákaza, vesnice plundrují krvelační žoldnéři a nestvůry vypadají, že se poslední roky jen množily a množily. Hrdinů je zapotřebí víc než kdy jindy. A vy, naši čtenáři, se téhle hozené rukavice jistě rádi chopíte. Pán prstenů: Putování po Středozemi je totiž hodně vychytaná hra.

Co nás tedy čeká nového? Především kampaň hned o patnácti misích, ve které se budete toulat mezi Gondorem a Rohanem. Ta simuluje jeden rok, čtyři roční období, během nichž se snažíte zahasit co nejvíc požárů a připravit se na finální střetnutí. Budete sbírat informace a posilovat se? Pokusíte jedno z království vyčistit a za druhé se modlit? Vaše rozhodnutí by měla mít následky, hra by tím pádem mohla působit dojmem živého světa. Jsme zvědaví, jak se jí to podaří.

Chlebem se solí téhle hry jsou hrdinové, a nám jich přibude hned šest. Samozřejmě nás zaujal Boromir, který při troše štěstí tentokrát neskončí jako jehelníček, ale zmákne nějaký ten hrdinský čin. Má sílu jako lev a snese řadu ran. Další na řadě je Medděd, který se mění v obřího medvěda – žeby semitank? Rozhodně tak vypadá. Medvěd má svůj vlastní balíček, takže jde v podstatě o dva hrdiny v jednom. Jak tohle bude fungovat? Nevím, ale rozhodně si Medděda zkusím zahrát. U dalších hrdinů víme jen jména, jde o trpaslíka Dvalina, Freahildu, Renerien a hobitku Calaminth Bralovou. FFG nicméně bude jejich schopnosti pozvolna odhalovat, takže pokud jste hodně zvědaví, sledujte jejich web. Stejně tak postupně uvolní informace o šesti nových rolích, jež budou součástí expanze.

Hrdinové rostou se svými nepřáteli – a ti tentokrát vyrostli fakt, jakože fakt hodně. Jezdci na vrrcích, nestvůry, které si osedlali prstenové přízraky, a hlavně olifanti vám zaručují, že válka nebude žádná selanka a že byste rozhodně neměli bojové schopnosti své družiny upozadit.

Tak zatrub, Boromire, a bitva může začít!