Léto mě zastihlo nepřipraveného, namísto lehárka a pohodičky se na mě navalila spousta úkolů, které jsem odsouval, až už to dál nešlo. Podobně je tomu i s okénkem do světa Kickstarteru, které je tu o kousek později, než jsme zvyklí. Ale to nám nezabrání si prosvištět trojici pecek, za které by se dalo utratit kapesné!

Hned první tip v naší kotlině řádně zarezonuje, týká se totiž výroby vlastní pálenky a na tu jsou Slováci i Češi mistři. Tento titul si ale ve hře Distilled musíte řádně zasloužit. Dáte se do práce ve zděděné palírně, na trhu si pořídíte ingredience a vylepšení pro svoje destilační kolony, z ingrediencí vypálíte lahodné nápoje, a těm pak dopřejete čas pro zrání ve skladu. No a pak se svými výtvory pochlubíte před kupci i odborníky v soutěžích. Mechanicky se ve hře objevuje sbírání sad, pokoušení štěstí a práce s kartami na ruce. Základní pledge přijde na 55 USD (cca 1 200 Kč) a kampaň končí za 11 dní.

Pamatujete se na Mad Max a Rallye smrti? Podle nás jsou to fajn béčkové bijáky s velmi zábavným a kreativním využitím vozidel. A teď se na nás valí deskovka, která vypadá podobně lákavě, Death Roads: All Stars. V televizní reality soutěži v dystopickém světě se banda outsiderů snaží navzájem povraždit, aby si vybojovali občanství opravňující žít v luxusní metropoli mezi boháči. V kartami řízené hře si zvolíte vozidlo, řidiče a zbraně a vrhnete se do bitvy s dalšími až třemi protihráči. Vyhrát můžete, když přežijete jako poslední, nebo když budete na prvním místě na konci hry. Součástí základní pledge za 49 USD (cca 1 100 Kč) je i 8 nádherných modelů aut s různými parametry. Kampaň končí za 10 dní.

Čerstvým přírůstkem na Kickstarteru je hra Bantam West, která staví na principu sandboxu (hra s volnějšími pravidly, kde si určíte vlastní osud a způsob hry). Vaším cílem je získat reputaci ve městě, jak toho dosáhnete je na vás. Můžete se stát bohatým a mocným kupcem, obratným pistolníkem, zákeřným žhářem nebo pod rouškou tmy excelujícím zlodějem, volba je na vás. Ať tak či tak, musíte nalézt zdroj příjmů, pořídit si nové vybavení, postavit si přístřešek, dát dohromady vlastní tlupu a ochránit své majetky. Hra exceluje grafikou, anotace hodně připomíná oblíbenou hru z Playstationu, Red Dead Redemption, či v naší redakci oblíbenou westernovku Legendy Západu. Základní pledge stojí tučných 97 USD (cca 2 100 Kč), ale už pár dní po startu kampaně tvůrci vybrali téměř 200 tisíc USD.

To jsou naše tipy, co na ně říkáte? Backli jste některý z nich? Nebo máte jiného favorita?