Doba je zlá, děti chtějí jíst, otcové pít, krize za rohem a je jasné, že dřív nebo později budeme muset sáhnout na to nejcennější – sbírku deskovek. Ale je jasné, že některé prostě prodat nejdou bez ohledu na to, co vám za ně kdo slíbí. Třeba tyhle.

 

5) Mars: Teraformace – jasně, Mars má hodně chyb, víme to, slyšeli jsme to mockrát. Ale stejně je to zatraceně vděčná, přátelská hra, kterou si užije skoro každý. Navíc k ní beztak máte nejméně tři rozšíření, a když jste se s tím kupovali, byla by škoda se toho zbavovat.

 

4) Star Wars: Rebelie – nejlepší deskovka z pro mnohé geeky nejlepšího univerza – a vy byste ji prodali? Sakra, uklidněte se! Víte, jak je dobrá? Jak vám vyroste na ceně? Tady platí dvakrát měř, jednou řež, a jestli prodáte Rebelii, dost možná to bude ekvivalent říznutí. Do genitálií.

 

3) Kočičí klub – prodat Kočičí klub je jako prodat kočičku. Přestala vás snad bavit, há? Vy bezcitné, zlé stvoření! To nemyslíte vážně! Co uděláte příště? Okradete slepce? Budete prdět před hluchým? Vyzvete beznohého na závod? Styďte se!

 

2) Through the Ages – prodat hru od Vládi Chvátila bolí jako liposukce realizovaná hejnem piraní. A prodat nejlepší hru od Vládi je jako zradit vlast a nedostat za to zaplaceno. Nakonec byste sami skočili do propasti nebo se zamkli v místnosti, kde na televizi běží jen TV Barrandov. A zasloužili byste si to.

 

1) Twilight Imperium – zahráli jste si ji v posledním roce? Ne. Prodáte ji? Ne. Protože TI je jako pomsta; je to pokrm podávaný za studena. Za tři roky ji vytáhnete, seženete pár kamarádů a budete se cítit jako zamlada. Až na tu artrózu, pochopitelně.

 

Čestná zmínka: Ve stínu pyramid – kdo prodá tuhle prastarou hru, stihne ho faraonova kletba. Dostane průjem, uhnijí mu oči a nakonec bude o žebrácké holi. A vůbec to není tím, že hru vydalo naše vydavatelství BoardBros. Je to prastará magie. Radši se v ní moc nešťourejte, varujeme vás!