Ve světě antropomorfních zvířat platí tvrdé zákony, které striktně zakazují spojení jedinců odlišných druhů, které je Proti přírodě. Své o tom ví jedna prasečí slečna, v jejíchž snech se objevuje svůdný a neodolatelný vlk. Avšak i sny mohou být nebezpečné a Leslie se díky nim začíná zaplétat do tajemného spiknutí a bojuje nejen o lásku, ale i svůj život…

Antiutopistický svět prasnice Leslie a jejích přátel mnohým z nás jistě připomene nechvalně známé knižní dílo 1984. Lidé, tedy v tomto případě spíše antropomorfní zvířata, jsou bedlivě sledována na každém kroku a své životy musejí podrobovat státu pro vyšší dobro. Místa pro normální vztahy anebo lásku tak už moc nezbývá, a kdo nevstoupí do manželství do pětadvaceti let, je automaticky přihlášen do seznamovacího programu státu s cílem stejnodruhového rozmnožení.

Motiv tohoto komiksu je dost silný a dotýká se i pro náš svět aktuálních témat. Ať už přístupem k homosexualitě, rasismem, sexismem či celkově “lidskou“ svobodou. Mirka Andolfová nám prostřednictvím komiksu přibližuje drsný svět, ve kterém se hlavní hrdinka musí poprat nejen s odsuzující společností, ale také s komplexy z dětství a hlavně sama se sebou.

Ale tento komiks není jen o antiutopistickém strašení. Je taky o čuňačinkách! Konec konců sama obálka tomu napovídá… A pár lechtivých prasečinek na nás čeká hned na prvních stranách komiksu. Nicméně mohu uklidnit ty stydlivější z nás, jelikož zde vyobrazená erotika je opravdu v přiměřené míře. Autorka rozhodně pozná určité hranice.

A abychom potěšili i krvemilné čtenáře, tak i ti si zde přijdou na své. I když se může některým na první pohled zdát, že Proti přírodě se bude více méně zabývat hlavně romantickými vztahy, opak je pravdou. Akce, napětí a trocha té detektivní stránky, jde krásně ruku v ruce a dohromady tvoří opravdu unikátní příběh, který když otevřete, přečtete jedním dechem.

Samotná kresba je milá a příjemná. Žádné zbytečně přeplácané barvy, jednoduché obrázkové sekvence, vcelku hbité tempo příběhu a hlavně sexy hlavní postavy, zajisté zaujmou mnohé z vás.

Snad nás nakladatelé nenechají dlouho čekat a my se dočkáme pokračování této vskutku zajímavé série.