Marvel: Champions je na trhu teprve krátce, ale dočkala se celosvětové popularity. Tato kooperativní karetní hra, v níž se v rolích marvelovských superhrdinů postavíte ďábelskému padouchovi a jeho zákeřným plánům, byla od začátku postavená na jediné tezi: že k ní vyjde obrovská hromada rozšíření. Což se i stalo. V češtině již máme podařený Vzestup Red Skulla. Nyní přichází (ale pravděpodobně bohužel ne česky) další expanze: The Mad Titan’s Shadow.

Šílený titán, jak je někdy zván hlavní záporák filmové série Thanos, opět kuje své plány na zničení světa. Pomáhat mu bude fanatický Black Order s řadou menších padouchů. Stejně jako minule, i tentokrát vás čeká pět levelů propojených v jednu kampaň. Každý by měl představovat jiný typ výzvy; třeba čaroděj Ebony Maw vás bude oblažovat zaklínadly, kdežto dvojice Proxima Midnight a Corvus Glaive hraje jako dvojboss a snaží se vám rozbít Avengers Tower. Na konci vás pak do země zkusí zadupat Šílený titán osobně.

Součástí expanze jsou i nechvalně známé Kameny nekonečna. Pokud se s nimi rozhodnete hrát, daný padouch dostane Rukavici nekonečna. Kameny pak budou střídavě vstupovat a zase odcházet ze hry, přičemž můžou pomoci oběma stranám konfliktu.

Ve stínu titána

Thanose většina z vás nejspíš zná, ale jestli nové hrdiny, to tedy skutečně nevím. Prvním z nich je Adam Warlock. Jak jeho nomen-omen napovídá, je to čaroděj, který dává za zahazování karet různé bonusy či třeba damage. Warlock začíná s balíčkem, v němž je stejně karet od každého aspektu, neboť jeho cílem je udržovat rovnováhu. Musím říct, že herně vypadá neuvěřitelně zajímavě a nemůžu se dočkat, až se mi dostane do rukou. Další novickou je létající mstitelka Spectrum. Ta si nabíjí své karty energie, čímž se specializuje na to, zda bude útočit, bránit či kazit nepřátelům plány. Na první pohled působí jako univerzální charakter pro každou situaci.

Asi největším problémem expanze je za mě fakt, že je celá tak trochu – jak název paradoxně a nechtěně napovídá – ve stínu Thanose. Ostatní charaktery, dobré i zlé, nejsou moc známé, což hře může na českém trhu, kde je ta koncentrace komiksových fanoušků přeci jen ne tak velká, uškodit. Alespoň se o marvelovském světě dovíme něco nového.

Mechanismy naproti tomu vypadají velice lákavě. Oba hrdinové jsou zajímaví, to, co bylo zveřejněno o jednotlivých levelech, mě taky navnadilo. Na výsledek si ale budeme muset počkat. Hra nás ale, jak jsem již zmínil, pravděpodobně v češtině nečeká, takže fanoušci se budou muset vyzbrojit aspoň průměrnou znalostí angličtiny.