„Hodíme naše staré kamarády do smetí? Daredevil, Power Man a Iron Fist skončí na skládce!“

Deadpool má nový kšeft. A to ne jen tak ledajaký. O ochranu ho požádal muž, který podrazil všechny zločinecké kartely ve městě. Samotný to však nezvládne, a tak ruku k dílu přikládají i Wadovi “přátelé“ Daredevil, Power Man a Iron Fist. A tato kombinace už je rozhodně receptem na solidní ultra bitku! Do toho všechno se Deadpool snaží vyřešit i jednu patálii Doctora Strange, jelikož Empirikul vyhlásili válku samotné magii!

Jak už nám chibi Deadpool na začátku sděluje, je Deadpool, miláček publika: Něco tady smrdí čtyř sešitovým crossoverem, jehož čestným hostem je tentokráte trio Luke Cage, Danny Rand a Matt Murdock aka Power Man, Iron Fist a Daredevil. Proti čtveřici hrdinů se postavili samotné zločinecké kartely z okolí, v čele s charismatickou záporačkou Typhoid Mary.

Když se řekne Deadpool, tak čtenář klasicky očekává nálož akce, násilí a hlavně humoru. A právě to splnil i tento komiks. Hlavní hrdina se nám hned na začátku ukazuje ve své plné kráse a svůj osobitý deadpoolovský styl si drží až do konce. Jeden vtip střídá druhý a pro facku se taky nejde daleko. Zkrátka všechno, co průměrný fanoušek Deadpoola potřebuje.

Pro ještě větší obohacení příběhu nám jeho autoři vložili i výše zmíněnou trojici hrdinů, aby hlavnímu protagonistovi pomohli. I když chudák Iron Fist, z toho zrovna na větvi nebyl. Velkým kladem za mě byla postava Typhoid Mary. Psychotické sexy mlátičky, se kterou má Wade nevyřízené účty z minulosti. Zvláště pak oceňuji moment, kdy se Mary prosekávala dveřmi, aby z nich vytrčila hlavu, která kopíruje onu slavnou scénu Jacka Nicholsona z Osvícení. Prostě umělecký skvost!

Když už je řeč o uměleckém skvostu… Mé slídivé oko se tentokráte zaměřilo na kresbu Guillerma Sanna. Styl, kterým zpracoval druhý sešit tohoto komiksu je (alespoň pro mne) opravdu nevídaný a neotřelý. Sanna využil tmavých, skoro až černobílých kreseb v kombinaci s křiklavě rudou barvou Deadpoolova obleku. Protože Deadpool musí být vždy centrem naší pozornosti! Ale nebyl to jenom Wadeův oblek, ale i drobné detaily nesly tuto barvu – brýle Matta Murdocka, pruhy na Marvinově helmě a pár dalších, které nás mají upoutat. Doufám, že ve světě komiksu se Sannem nevidím naposledy!

Celý komiks má pak opravdu překvapivý závěr, který si dost možná pohraje s vašimi emocemi… Ale to už musíte zjistit sami.

Vydalo nakladatelství CREW