S dalším měsícem přichází další díl našeho okénka do světa crowdfundingu. I přesto, že se blížíme k létu, Kickstarter má pořád co nabídnout a sešly se na něm dokonce dvě hvězdy, z nichž jedna je obří hit. Ale nepředbíhejme.

Jako první na řadu přijde ta méně zářivá hvězda, Mosaic. Za normálních okolností by vybraných přes 800 tisíc USD bylo hodně, ale tentokrát se hra musela sklonit před vědmáky. Mosaic slibuje být civilizační hrou se vším všudy, tedy s vyvíjením technologií, budováním měst a divů, těžbou, obchodováním, expandováním apod. To ve hrách milujeme, takže nás hra zaujala napříč redakcí. Dle popisu se bude hrát i na oblíbenou strunu uspokojení z dobře vybudovaného enginu, někomu hra připomíná oblíbenou, byť na pohled ošklivou legendu Mars: Teraformaci. Výhodou by měla být herní doba, plnohodnotný budovací zážitek do 2 hodin totiž zní hodně lákavě. Kampaň dnes končí, takže máte jen chvíli na to se rozhodnout do ní naskočit, nejnižší pledge je za 79 USD (cca 1 600 Kč).

Další tip je sice na již proběhnuvší kampaň, ale je o to zajímavější, že hra, které se kampaň týkala, dorazí i v CZ/SK verzi do maloobchodů (v podání slovenského iHRYska). Jde o sympatickou dvojkovku Chai: Tea for 2, v níž se dostanete do rolí kupců s čajem, kteří chtějí plnit kontrakty a rozšiřovat své plantáže. Hra je postavena na mechanismu umisťování kostek a slibuje svižné partie s pohlednými komponentami. Těšíme se, až se budeme specializovat na matchu, zelený, bílý, oolong a další odrůdy čajů. Hra vychází z dobře přijaté verze pro více hráčů, která na Kickstarteru uspěla před dvěma lety. Díky přijatelné ceně (39 USD, cca 800 Kč) si na ni nejspíš posvítíme, až dorazí do speciálek. Pokud se nemůžete dočkat a chcete mít svoji kopii jistou, můžete si ji objednat na stránkách vydavatele.

Nebudeme už chodit kolem horké kaše a konečně se podíváme na ultimátní hit poslední doby. The Witcher: Old World a jeho kampaň jdou do finiše a že to byla a je nějaká jízda! Téměř 40 000 backerů, 70 odemknutých stretch goals, vybráno přes 6 milionů USD, uff! To jsou čísla, která hru jistojistě zařadí nejhůře na čtvrté místo historických tabulek mezi deskovkami na Kickstarteru. A my se navíc můžeme těšit na českou verzi od Blackfire. Vědmákům se budeme podrobněji věnovat v preview, ale základní informace neuškodí. Ve hře se vžijeme do role jednoho ze zaklínačů předgeraltovského světa, kteří bloumají krajinou, zažívají různé události, plní zakázky, kydlí monstra a sem tam si to rozdají mezi sebou o to, která ze zaklínačských škol je lepší. Každý si svého svěřence postupně tuní k dokonalosti, staví mu bojový balíček plný komb a dělá z něj mašinu na zabíjení. Dle informací z gameplayů (prototyp se dokonce dostal do Čech!) se hra nejvíce hodí do skupinky maximálně tří hráčů, kteří mají náladu se ponořit do atmosféry a příběhů. Art hry vychází z fantastické videohry Zaklínač 3, takže vizuálně jde o opravdové hody. Už ať je tu druhá půlka roku 2022!

Další hry už jen telegraficky. Pokud vám nestačily 3 tipy výše, zkuste mrknout ještě na chytrý area control Fall of the Mountain King (prequel úspěšného kousku In the Hall of the Mountain King) nebo na velmi pohledné středně obtížné euro Buru.

Už jste backli Witchera? Nebo máte jiné favority? Podělte se s námi o ně v komentářích!