Některé hry mají skvělý příběh. Jiné jsou umístěny do vynikajícího světa. Další září skvělými nápady. A všechny tyhle hry by měly z fleku dostat pořádné filmové zpracování. Pořádné, ne jako Doom nebo Lodě. Bijáky, ze kterých by se nám zatajil dech. A těchto 10 her by si to podle nás zasloužilo úplně nejvíc. Posuďte sami!

10) Celestia – vydejte se s námi na vzrušující pouť do neznámých krajin na palubě vzducholodi! Čekají vás neuvěřitelná dobrodružství, lstivé intriky padouchů, kteří se snaží vyhazovat hrdiny bez padáku ze zepelínu, boj proti nástrahám počasí i přírody a vzrušující objevy cizokrajných měst. Jo, tohle by byl dobrý začátek našeho deskokinovečera!

 

9) Kvedlalové z Kvedlinburku – ze soutěže o to, kdo udělá nejlepší lektvar, by mohla být pořádná filmová řachanda! Navíc by nemuselo jít o drahou záležitost, takže by takový snímek mohl vzniknout klidně u nás. Scénář by si vzal na starost Petr Kolečko a mezi bouchajícími lektvary a hudrajícími čarodějnicemi by vznikla komedie o lidech, kteří spolu zápolí, ale vlastně se mají rádi. Dycky Kvedlinburg!

 

8) Lords of Hellas – fantasy a sci-fi se už dávno promíchávají, tak proč nezfilmovat Lords of Hellas? Tahle nabitá rubanice o bozích z vesmíru, kteří svými válkami stvořili řeckou mytologii, by nám přišla náramně k chuti. A hlavní roli by zmákl třeba Gerard Butler.

 

7) Podmořská města – podle české hry zfilmovaný epos o dobývání země pod zemí by do kin dostal nejen milovníky sci-fi a futuristy, ale i fanoušky katastrofických filmů či ekology. Dramatická podívaná, v níž nemáte čas se nadechnout a hlavním postavám pro změnu chybí kyslík, skončí happyendem, který ale jedním dechem upozorní na riziko znásilňování přírody.

 

6) Safari bar – po úspěchu Zootropolis přichází trošku tvrdší a černější komedie ze světa zvířat, která je sice animovaná, ale děti na ni radši neberte. Alespoň pokud nechcete, aby viděly slona, jak svým chobotem vysává lajnu za lajnou, žirafu otáčející svůj krk smyslně kolem tyče, gorilu brutálně mlátící opilého tuleně a lva, jenž v přítmí nočního klubu šéfuje špinavému byznysu.

 

5) Pozvedněte číše – tahle pártyovka sice díru do herního světa neudělala, ale do toho filmového by se jí to klidně mohlo podařit. Každý chce vidět partu šlechticů, kteří se navzájem snaží podstrčit jed do pití a pak se směšným hekáním padají pod stůl. Kdo se před chvílí smál, už zvrací krev, a na konci vyhraje ten, do kterého byste řekli, že umře ještě během intra.

 

4) Blood Rage – severských masakrů máme ve světě fantasy hned několik, ale nějaký vysokorozpočtový nám přeci jen chybí. Film vyprávějící o Ragnaröku, zničení celého světa, hrdinské smrti bohů a válečníků a nějaké té lásce by do Špalíčku dostal všechny, co se bez ohledu na pokles kvality dodívali na Vikingy až do konce. A herce by klidně mohli použít taky seriálové – kvůli nim ta úroveň dolů přeci jen nešla.

 

3) Savana – hry našeho vydavatelství BoardBros do našich žebříčků moc necpeme. Koneckonců, většinou jde o menší rodinné kousky. Savana si ale bronz zaslouží. Pořádné afrofantasy plné monumentálních bitev, v nichž do sebe narážejí hrdinní válečníci na obřích zvířatech, šamani metají zlá kouzla a v žáru války jsou kována i ničena království, to by bylo prostě labůžo, a ne že ne.

 

2) Scythe – come on, tohle už tu mělo bejt dávno. Kdo se kdy na pět minut podíval na obrázky Jakuba Rozalskiho, věděl, že chce vidět zteč polské jízdy s medvědem v čele, které dělá podporu padesátitunový mech, na filmovém plátně. A jako děj můžete použít třeba Vzestup Fenrise, i když příběh bychom raději vychytanější.

 

1) Tainted Grail – pokud by chtěl Hollywood ušetřit na scénáristech, předělat příběh Tainted Grailu by nebyla žádná dřina. Je totiž vynikající. Jasně, z éry krále Artuše máme hodně snímků, ale žádný se nedíval na události kolem svatého grálu optikou čtyř otrhaných antihrdinů, kteří se s cynickým úšklebkem na rtech a hladovým břichem snaží protlouct temnotou a přitom jen tak mimochodem zachránit svět.

 

A jaké hry byste nejradši viděli zfilmované vy? Pochlubte se nám!