Vítejte v šestém týdnu třítýdenního lockdownu! Venku se střídá léto se zimou, ale nám to náladu nezkazí, máme naše milované deskovky. A kdo jich nemá dost, ať přijme pozvání k dalšímu dílu našeho okénka do světa komunitního financování deskovek!

John Company už si mnoho tuzemských hráčů vyzkoušelo, tuhle náročnou hru o historicky první akciové společnosti na světě nám přineslo vydavatelství Fox in the Box. Podobně jako u Pax Pamiru se ale tvůrci rozhodli hru učesat, převléknout do pohlednějšího kabátku a v rámci Kickstarteru nabídnout vášnivým hráčům druhou edici hry. Autorem je Cole Wehrle, který stojí i za Pax Pamir a v ČR milovaným Rootem. John Company je kousek plný tuhého vyjednávání, kdy se hráči snaží prostřednictvím vlivu ve Východoindické obchodní společnosti dosáhnout svých cílů. Dovedou „firmu“ k prosperitě, nebo ji zadusí přehnané ambice akcionářů? David Hanáček o CZ verzi uvažuje, ale pokud se tak stane, bude to určitě až s dalším tiskovým oknem. Tvůrci již však teď vybrali téměř jedenáctinásobek původní částky, takže budou mít velkou motivaci hru doladit k dokonalosti. Kampaň poběží ještě skoro 2 týdny a hra v rámci ní přijde na 80 USD (cca 1 750 Kč).

Aktuální téma (medicína, doktoři) nám inspirovalo další kousek, Hippocrates. Ostrov Kos, rok 370 před naším letopočtem. Titulní hrdina zrovna vydechl naposledy a vaším úkolem je se svou partou doktorů pokračovat v jeho odkazu a rozvíjet lékařské řemeslo, aby se za vámi začali sjíždět choří a nemohoucí ze všech koutů Středozemního moře. Budete si vybírat pacienty k léčení, starat se o blaho svých doktorů, najímat nové, shánět léčiva a poté pacienty léčit. Ne pro jejich blaho, ale pro svou vlastní slávu budete chtít, aby se vykurýrovali co nejlépe a nejrychleji. Kampaň poběží ještě přes 3 týdny, k dispozici je pouze deluxe verze hry za 69 EUR (cca 1 800 Kč), ale než ji půjdete backovat, vyčkejte! Kluci z Tlama games se vyjádřili, že hra bude k dispozici i u nich a to možná i s CZ lokalizací! No není už pomalu ten KS pro našince zbytečný?

Pokud vás láká naskočit na pořádně rozjetý vlak, je tu pro vás Mythic Battles: Ragnarök! Vybral už přes 1 milion USD a láká na pořádnou soubojovku pro dva až čtyři hráče. Pokud vás zajímá spíš příběh, je možné jednotlivé části pospojovat do kampaně. Jde o typickou KS figurkovku, při které pomocí stretch goals a add-onů obsah nakyne do olbřímích rozměrů. Ragnarök navazuje na 4 roky staršího, dobře hodnoceného bratříčka Pantheon, který pro změnu vycházel z kousku z roku 2012. Ve hře stavíte svoji armádu, do které můžete rekrutovat bohy, hrdiny, monstra i pěšáky v libovolné kombinaci, jediným omezením je celková hodnota armády. Od 119 USD (cca 2 600 Kč) si pozvete všechny figurky a obsah domů, na rozhodnutí máte ještě 12 dní.

Pro příznivce poklidnějších a labužnických zážitků je tu tip na hru o čaji, Prosperitea. Jako majitel malého krámku s řemeslnými čaji budete v této pohledné karetce shánět ingredience, ze kterých vytvoříte čajové blendy, po nichžh pasou vaši zákazníci. Buď je prodáte, abyste si vydělali na nové přísady, nebo vystavíte ve výloze, čímž zvýšíte svoji prestiž. O tu jde ve hře především. Už k základní pledge za 29 USD (cca 640 Kč) dostanete 3 opravdové čaje, aby vám partie plynula ještě stylověji. Svůj šálek si můžete zajistit ještě 4 dny, tak pospěšte!

Tak, to bylo pro tentokrát vše. Zaujal vás některý tip? Nebo máte jiné adepty?