Showman Killer

Scénář: Alejandro Jodorowsky

Kresba: Nicolas Fructus

Překlad: Richard Podaný

Showman Killer je velkolepý a uzavřený akční sci-fi příběh z pera Alejandra Jodorowského. Svým stylem připomíná příběhy z Kasty metabaronů, jen je tady vidět větší hraní si s žánrem. I když je hrdina mocný, nelítostný a vybavený nadlidskými schopnostmi, jeho povahové slabosti vnášejí do příběhu u Jodorowského ne zas tak často vídaný humor. Nadhled prostupuje celým příběhem, jenž se nevyhýbá ironii, satiře, ani čistě komediálním scénám. Autor si dělá legraci z církve, ze současné civilizace, ale hlavně sám ze sebe, ze svých nadlidských postav a stylu.

V této knize najdete všechny tři původní díly: Hrdina bez srdce, Zlaté dítě a Neviditelná žena.

Listovací ukázka:

https://crew.digitania.eu/komiks/showman-killer/1

Trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=7GnoJVQnDA4&t=2s

Wonder Woman: Mrtvá Země

Scénář: Daniel Warren Johnson

Kresba: Daniel Warren Johnson

Autor obálky:    Mike Spicer, Daniel Warren Johnson

Překlad:  Ľudovít Plata

Wonder Woman měla za úkol zachránit svět lidí před lidmi samotnými. Jenže neuspěla.

Když se Diana probudí ze staletí trvajícího spánku, zjistí, že Země se mezitím změnila v nukleární pustinu. Princezna Amazonek se ocitá uvězněná v temné e nebezpečné budoucnosti, kde musí ochránit poslední lidské město před obřími nestvůrami a pokusit se odhalit tajemství této mrtvé Země… aby zjistila, jestli za tohle všechno náhodou nenese odpovědnost.

V tomto nejnovějším titulu spadajícím do kritiky oceňované řady DC Black Label míchá Daniel Warren Johnson science fiction s fantasy a vytváří hrůzyplnou postapokalyptickou vizi s Wonder Woman v roli, v jaké jste ji ještě neviděli. Kniha obsahuje kompletní čtyřdílnou minisérii a také pohled do zákulisí jejího vzniku.

Listovací ukázka:

https://crew.digitania.eu/komiks/wonder-woman-mrtva-zeme/

Trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=EACsERmdQ9s

Loki: Bůh, který spadl na Zemi

Scénář: Daniel Kibblesmith

Kresba: Andy MacDonald, Oscar Bazaldua

Autor obálky:  Phil Noto, Ozgur Yildirim

Překlad:  Kateřina Tichá

LOKI JE… NEJMOCNĚJŠÍ HRDINA SVĚTA?!

Poté, co pomohl pozemským hrdinům vyhrát Válku říší, Loki zjistil, že mu vznikla úplně nová řada povinností – a jeho bratr Thor mu nehodlá dovolit je opustit. Loki, nesoustředěný na své nové povinnosti krále ledových obrů, vyhledá radu nejbližší midgardské obdoby krále: Tonyho Starka, nezničitelného Iron Mana! To je skoro totéž, ne? Ale ukáže se, že Plecháč není ze setkání s Lokim příliš nadšen díky všem těm zlým skutkům, které v minulosti napáchal. Nyní musí bůh neplechy/příběhů/zla/chaosu přechytračit nejchytřejšího muže na Zemi… nebo při pokusu o to zemřít (opět). A mohl by mezitím Thor spřádat své vlastní darebácké plány?

OBSAHUJE SEŠITY LOKI (2019) č. 1-5 A MATERIÁL ZE SEŠITU VÁLKA ŘÍŠÍ: OMEGA – AUTOŘI DANIEL KIBBLESMITH, OSCAR BAZALDUA, ANDY MacDONALD, VICTOR OLAZABA AND DAVID CURIEL.

Listovací ukázky:

https://crew.digitania.eu/komiks/loki-1/1

Trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=o4v0AUfzDs8

POKRAČOVÁNÍ OBLÍBENÝCH SÉRIÍ

 

Nesnáším Pohádkov 3: Hodná holčička

Scénář: Skottie Young

Kresba: Skottie Young, Dean Rankine

Překlad: Michael Talián

Gerda, která se nenechala poučit od svého válečnického já z budoucnosti, se rozvášňuje, stává se objektem těchto vášní, nechává se nachytat a páchá dobro, přičemž objevuje svět fanouškovských conů, zbrkle generalizuje jiné kultury a obratně proplouvá následky svých činů. Její věrný, byť poněkud hubatý průvodce Láďa si ve snu prožije děj filmu Život je krásný, a když Gerdin finální pokus opustit navždy Pohádkov nevyjde přesně podle plánu, uvědomí si, že ji má ve skutečnosti rád a chyběla by mu.

Listovací ukázky:

https://crew.digitania.eu/komiks/nesnasim-pohadkov-3/1

Stranger Things: Křest ohněm

Scénář: Jody Houserová

Kresba: Ryan Kelly

Překlad: Kateřina Tichá

Několik let po svém útěku se dva z někdejších subjektů doktora Brennera, Ricky a Marcy, pokouší vést normální život. Když se doslechnou, že laboratoř byla uzavřena, vydají se na trýznivé pátrání po Devítce, mocné pyrokinetičce, jejíž roztříštěná mysl hrozí vše spálit na popel, pokud ji nenajdou a neosvobodí ze zajetí její vlastní zlovolné představivosti.

Listovací ukázka:

https://crew.digitania.eu/komiks/stranger-things-krest-ohnem/1

Temná věž – Pistolník 4: Dostavníková stanice

Scénář: Peter David

Kresba: Laurence Campbell

Překlad: Linda Bartošková

Roland stěží unikl z děsivé a smrtící pasti, kterou na něj nastražil nepolapitelný Muž v černém v ospalém městečku Tull – místě uprostřed pouště všech pouští, kde zapustila kořeny moc zlověstného čaroděje. Roland za sebou nechává smrt a beznaděj a brzy dorazí k záhadné dostavníkové stanici… a tam potká malého chlapce Jakea Chamberse, který se tam nečekaně dostal zřejmě z jiného místa i času. Ale kdo je ten kultivovaný chlapec a co ho spojuje s Rolandovým putováním a samotným Mužem v černém?

Listovací ukázka:

https://crew.digitania.eu/komiks/temna-vez-9/1

Žoldnéř 5: Pevnost

Scénář: Vicente Segrelles

Kresba: Vicente Segrelles

Překlad: Jiří Pešek

Claust svou velkou strategickou výhodu pramenící ze znalosti tajemné formule na výrobu střelného prachu nepromarnil. Ve své touze ovládnout Zemi věčných oblak vybudoval nedobytnou pevnost, v níž skladuje ohromné množství černého prachu. Mnichy Řádu z Kráteru tak čeká další vypjatý střet se zlým alchymistou a tyranem. Řád vymyslí plán, jak odvrátit hrozbu, nicméně půjde o složitý projekt, v němž i jediná chybička může událostem dodat nečekaný spád.

Listovací ukázka:

https://crew.digitania.eu/komiks/zoldner-5/1

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=RHzk4xqJUuE

Garfield 55: Garfield to smaží

Scénář: Jim Davis

Kresba: Jim Davis

Listovací ukázka:

https://crew.digitania.eu/komiks/garfield-55/1

Liga spravedlnosti 7: Ztracená spravedlnost

Scénář: Christopher Priest

Kresba: Philippe Briones, Ian Churchill, Pete Woods

Překlad: Ľudovít Plata

Největší fanoušek Ligy se stal zároveň její největší hrozbou. Využívá tajemství členů týmu proti nim – a to vše ve snaze přimět je soustředit se opět na to, co je opravdu důležité. Aby dosáhl svých zvrácených cílů, poškodí dokonce Strážní věž a doslova tak srazí Ligu spravedlnosti zpátky na Zem!

Listovací ukázka:

https://crew.digitania.eu/komiks/liga-spravedlnosti-7/1

Doctor Strange 7: Město hříchu

Scénář: Donny Cates

Kresba: Niko Henrichon, Frazer Irving

Překlad: Kateřina Tichá

ABY NAVRÁTIL MĚSTU LAS VEGAS jeho ztracenou slávu, sází náš Mistr okultních umění na své schopnosti… jeho výhra však dorazí s jistým pekelným bonusem! Ve snaze uvést věci na pravou míru dává Strange všanc doslova vše. Jak je však možné, že se mu vrátila jeho plná síla? A bude to ve hře o holý život stačit?

Listovací ukázka:

https://crew.digitania.eu/komiks/doctor-strange-7/1

POKRAČOVÁNÍ MANGA SÉRIÍ

 

Zaslíbená Země Nezemě 10

Scénář: Kaiu Širai

Kresba: Posuka Demizu

Překlad: Anna Křivánková

Listovací ukázka:

https://crew.digitania.eu/manga/zaslibena-zeme-nezeme-10/1

Tokijský ghúl: re 8

Scénář: Sui Išida

Kresba: Sui Išida

Překlad: Anna Křivánková

Listovací ukázky:

https://crew.digitania.eu/manga/tokijsky-ghul-re-8/1

Green Blood – Zelená krev 4

Scénář: Masasumi Kakizaki

Kresba: Masasumi Kakizaki

Překlad: Marek Mikeš

Listovací ukázka: