Nakladatelství Golden Dog se pustilo do dalšího velmi ambiciózního projektu, kterým je kniha Umrlčí věnec. Myšlenka, která vznikla v hlavách Petra Bočka a Honzy Vojtíška, byla přetavena v knihu, jež si bere jeden zásadní cíl – ukázat, že tradice hororu je v českých zemích dlouhá a velmi bohatá.

Řekne-li se horor a česká poezie, vyskočí vám okamžitě Erbenova Kytice? Snahou knihy, kterou držíte v ruce, je ukázat, že to nebyla jen tato zřejmě nejznámější domácí básnická sbírka. Temné balady, mrazivé a hororové básně, měly zejména ve druhé polovině 19. století v české literatuře svou vybudovanou tradici.

Umrlčí věnec je ukázkovým výběrem 63 básní 26 autorů a jedné autorky z této tradice. Narazíte v něm na mrazivé verše jak známých autorů jako Jan Neruda, Božena Němcová, Jaroslav Vrchlický či Svatopluk Čech, tak i klasiků české hororové básně Adolfa Heyduka a Josefa Jaroslava Kaliny nebo méně známých autorů, jimiž jsou Ladislav Quis, Gustav Pfleger Moravský, Vojtěch Lešetický a v neposlední řadě Gustav Dörfl. Umrlčí věnec se pokouší vnořit až k poetickým kořenům domácího hororu.

Český horor má dlouhou tradici a Golden Dog ji chce prezentovat i současnému čtenáři. Kniha Umrlčí věnec se soustředí na poezii, ale nakladatelství má v plánu pokračovat i prózou. V archivech je materiálů hodně a Petr Boček se do nich ponořil naplno. Nechte se navnadit českými klasiky i zapomenutými autory a objevte spolu s námi kořeny moderního českého hororu.

Nakladatelství Golden Dog vydává knihu Umrlčí věnec 22. března 2021 a bude k dostání v široké distribuci, kde ji zakoupíte za 299 Kč, na www.goldendog.cz knihu zakoupíte za 249 Kč.