…ale moc dobrý v tom teda sakra není. Kdo z devadesátkových (či ještě starších, v zahraničí tento seriál běžel od roku 1969!) dětí nezná příběhy zbabělého psa a jeho party páníčků s detektivními choutkami? Svatý klid nenašel tento hafan ani ve světě deskových her, kde si jeho dobrodružství vzalo na paškál vydavatelství Cool Mini or Not.

Půjde o hru pro 1–5 hráčů, kteří se chopí role hrdinů seriálu Scooby-Doo, tedy přechytralé Velmy, hezouna Freda, chlápka pro všechno Shaggyho, překrásné Daphne i samotného Scoobyho. Samozřejmě vyhlášenou firmu Mystery Inc. čeká parta strašidel, která se zjevila ve městě a tropí tam neplechu. Scoobyho gang na ně bude muset nastražit spoustu pastí a pokusit se je chytit. Monstrum je ovládáno samotnou hrou, ta je tedy plně kooperativní.

Každý z členů téhle podařené detektivní agentury disponuje odlišnou schopností. K tomu, aby dopadli strašidla, je musí efektivně využívat. Kooperace bude přitom o to složitější, že hráči nehrají tak úplně s otevřenými kartami a občas se musí rozhodovat bez ohledu na ostatní. Jejich cílem je postupně nastražit všechny pasti, což vyžaduje nasbírat na ně potřebné suroviny. Ty hledají na mapě plné lokací, takže pohyb bude jedním ze základních mechanismů hry.

Je ale jasné, že strašidla se nebudou jen tak koukat a čekat, než je Mystery Inc. polapá. Sama se tedy hýbají, děsí nebohé členy Scoobyho gangu a občas vystraší celou lokaci. Ta je pak nejen nepoužitelná, ale jakmile hráči takto přijdou o tři lokace, prohrávají hru.

Hra obsahuje sólo mód, což je v dnešní době stále žádanější komodita. Můžete se těšit taky na vybarvené figurky Scoobyho gangu, strašidla a vymazlený herní plán. Hra přichází na trh (respektive na Kickstarter) spolu s dalšími dvěma hrami podle animáků, Looney Tunes a Teen Titans. Pokud si ji nebo její bratříčky chcete pořídit v late pledge, navštivte stránku společné kampaně a můžete se bát spolu se Scoobym. A dost možná k jedné partičce přesvědčíte i vašeho jorkšíra!