Princezna Ana je obviněna z vraždy jejího otce. Aby dokázala svou nevinu, musí uprchnout a najít důkazy, které potvrdí její nevinu. Sama to však nedokáže, a tak spojí síly s vyhlášeným podrazákem a lhářem Ramsonem. Ramson má však vlastní plány, ale velmi brzy zjišťuje, že Ana je mnohem nebezpečnější než čekal.

Debut Amélie Wen ZhaoDědictví krve – nás zavádí do fantasy světa, kde krev je více než pouhá tělní tekutina. Zvláště když ji dokážete ovládnout…Musím se přiznat, že na toto dílo jsem se opravdu těšila. Ale hořké zklamání přišlo velmi brzo… Ať už se jedná o samotný příběh nebo jeho hlavní protagonisty.

Byť samotný příběh je protkán, na tento žánr nezvykle, obrovským množstvím akce, nemohla jsem se do něj řádně vtáhnout a stále mi tam něco chybělo. Hlavní dějová linka jakoby se neustále míjela pouze na pozadí a řešili se spíše vedlejší události. A přitom námět měla autorka opravdu dobrý. Princezna obviněná z vraždy vlastního otce? To se jen tak nevidí. A že umí ovládat krev? Výborně, to by mohlo být bezva čtení. Ale není… Osobně se při recenzování snažím vždycky vytáhnout alespoň nějaká pozitiva, ale občas prostě narazím na knihu, která je jedním velkým zklamáním jako právě Dědictví krve.

Nezachránili to ani pro mě originální ruské motivy a celková inspirace touto krajinou, které mi často připadaly, jakoby je autorka do děje vsazovala násilím, aby příběh alespoň nějak ozvláštnila, natož samotné hlavní postavy Ana a Ramson.

Ana a Ramson z počátku sice vypadají jako zajímavá dvojice, ona – princezna na útěku, on – podvodník, ale čím více času s nimi strávíte, tím více vám připadají nemastní neslaní. Jak se s nimi seznámíte na začátku, takové je najdete i na konci. Žádný extra charakterový posun se nekonal.

Romantická linka, která Young Adult žánr většinou doprovází, zde fungovala více méně jako bonus. Oceňuji, že autorka netlačila na pilu a nechala vzájemné vztahy plynout pozvolna a přirozeně. Nenarušoval se tak samotný příběh.

Shrnuli knihu celkově – doporučuji spíše mladším čtenářům a čtenářkám, kteří v tomto žánru teprve začínají, anebo čtenářům, kteří nemají příliš vysoké nároky.

Originální název: Blood Heir

Překlad: Alžběta Kalinová

Vydal: CooBoo; 2021

ISBN: 978-80-7661-150-4