„To byla skvělá rána. Bohužel byla dobrá jen na rozbití fotoaparátu.“ „Kdyby někdo před turnajem odhadl takovouto cestu Řeků do semifinále, byl by rád, že by dostal na neděli vycházky…“ „Byl to nerovný souboj, byli na něj tři… takže to byla jasná převaha na straně Messiho.“ (hlášky Jaromíra Bosáka)

Pro milovníky fotbalu a karetních her je tu exkluzivní propojení v deskové hře Kickards GOal. Opět je to hra, na kterou se na kickstarteru (odkaz na kampaň) vybraly peníze během 5,5 hodiny od startu. Podle vydavatelů WinBit Games se postarali o to, aby každá partie byla jedinečná, a tudíž o skvělou znovuhratelnost.

Dám dělovou rááááánuuu, bum bum bum bum

Každý dostane svůj balíček 35 karet. Na desku taktéž položíte 100 karet událostí a balíček VAR challenge o 10 kartách. Vyber si útočníka! Vybuduj obranu! Zkontroluj kartu událostí! Hoď kostkou a nakopni to! Tohle jsou hlavní úkoly, které mají hráči před sebou. Balíček událostí a VAR zahrnují jak rozhodčí, fauly, šťastné střely, rohy a vůbec cokoliv, co se při fotbalovém zápase může stát. Navíc má tato hra dva módy – první je ten, co jsem popsal, prostě a jednoduše desková karetní hra, nicméně v druhém módu používáte jen karty a kostku, takže se dá hrát v podstatě kdekoliv bez náročnosti na prostor. Hra má podobná pravidla jako válka, kterou si jistě všichni pamatujeme z dětství.

Fotbalisté na kartičkách jsou samozřejmě z rozpočtových důvodů fiktivní, nicméně stále jsou na nich postavy fotbalistů, a ne pouze text či třeba dres. Prozatím bude hra vydaná jen v polštině a angličtině. WinBit Games však plánuje překládat hru i do jiných jazyků, aby se dostala do ruky všem fotbalovým fanouškům. U každých 200 objednávek pro daný jazyk bude hra obsahovat pokyny a popisy karet v tomto jazyce a u více než 500 objednávek bude hra vytištěna v tomto jazyce. O tom, jakou jazykovou verzi chcete obdržet, se rozhodnete v průzkumu, který vám bude po kampani zaslán na vaši e-mailovou adresu.

Dle mého Kickards GOal představuje hru, která může zaujmout fotbalové fanoušky, kteří se jinak her nedotýkají ani špičkou kopačky. A to je určitě dobře!

Autorem článku je Václav Jeřábek.