Za kamna jsme kvůli nařízení vlády vlezli snad všichni a doufáme, že se ještě někdy dostaneme zpět. Domácí vězení se ale dobře hodí pro brouzdání internetem a nákupy deskových her. A pro ty, kdo rádi kupují pro své budoucí já, tu máme naše tradiční okénko do světa crowdfundingu. A že je teď z čeho vybírat!

Už před Essenem 2019 mě zaujala hra, která slibovala možnost hraní v 0 až 2 hráčích: So, You’ve Been Eaten. V ní se ocitnete v roli vesmírného těžaře, který v útrobách obří příšery těží vzácné krystaly, druhou možností je hrát právě za příšeru, jež se snaží nezvaného hosta sejmout. Hra obsahuje umělou inteligenci, která může ovládat těžaře, příšeru nebo obojí. Takže při zapojení obou automatů vlastně koukáte, jak se hraje sama, bizár, co? 🙂 Mno, vizuálně ale vypadá skvěle, těšit se můžeme na asymetrický zážitek postavený na sbírání sad a správu karet na ruce, ke slovu se dostanou i kostky. Základní verze stojí 29 USD (cca 600 Kč) a kampaň poběží ještě 4 týdny.

Jako správní dřepující Slované nemůžeme zmínit právě skončenou kampaň k Forest of Radgost. Byť hra na první pohled vypadá jako fantasy ťapačka, oslovila skoro 3 000 backerů a navíc vyjde v češtině (byť ne pod žádným českým vydavatelstvím). Zaujala především figurkami a slibuje kooperativní, na příběhy bohatý zážitek. Základ přišel na 64 USD (cca 1 350 Kč), takže pokud vás hra zaujme, late pledge čeká. Chystáme také podrobnější preview.

Mars: Teraformaci máme rádi i po letech. Myslíme si sice, že by legendy měly zůstat legendami, ale peníze jsou přednější, takže se tvůrci původní hry vydali směrem k nové, „karetnější” verzi s názvem Ares Expedition. Ta slibuje zážitek podobný tomu z původní hry, v kompaktnějším balení a ve svižnějším pojetí. Snad nabídne i něco nového a popravdě doufáme, že se MINDOK, kterému se sázka na ošklivku v roce 2017 pořádně vyplatila, vrhne do lokalizace i této verze. Takže zatím doporučujeme ušetřit 39 USD (cca 800 Kč) a podpořit radši českého vydavatele, který CZ verzi snad co nejdříve potvrdí.

Když jsme u toho dojení oblíbené značky, vynikající Root se dočká dalšího rozšíření (už třetího, když počítáme opravdu plnotučné kousky s novými rasami). V The Marauder Expansion se na nás chystají anarchisté Lord of the Hundreds a organizovaní hledači relikvií Keepers in Iron. K tomu bude možné si najmout drobné pomocníky Hirelings a prozkoumávat orientační body (Landmarks), které ozvláštní každou z dostupných map pro Root. David Hanáček z Foxů zatím lokalizaci nepotvrdil, ale pokud se bude dobře dařit ostatním expanzím, asi se nevyhne tlaku fanoušků na lokalizaci i tohoto rozšíření (byť pravděpodobně až s druhým printem). Pokud nechcete čekat, připravte si 50 USD (cca 1 050 Kč) a přidejte se k více než 15 tisícům backerů.

Další dva kousky už zmíním jen telegraficky. Tiny Epic Dungeons je další přírůstek do série Malých velkých. Tentokrát se vydáme do podzemí, kde si až čtyři hráči budou vzájemně pomáhat a na modulárních mapách bojovat s nástrahami i bossy. Česká verze se bohužel nechystá.

Na závěr ještě další figurkovka s oblíbenou licencí. Nejbohatší člověk z Gothamu, temný rytíř, přichází v novém počinu pro… sólo hraní? Je to tak, hra Batman: The Dark Knight Returns je pro 1 až 2 hráče, kteří vytáhnou Batmana z penze, aby se pokusil ještě jednou odrazit nápor padouchů. Buď v jednotlivých misích, nebo v rámci kampaně, ve které se utká s Two-Faces, Jokerem a dokonce i Supermanem.

 

Tak co, do jakého kousku investujete peníze? A u kterých tipujete, že se dočkají české verze?