Nevědoucí, jak malou Coco nazývá kouzelnická komunita, se stala řádnou učednicí. Cesta Coco je však ještě dlouhá a dívku čeká řada zkoušek, aby se mohla konečně pokusit vysvobodit svou matku z kamene. Do toho všeho ji magická dozorčí rada obviní z používání zakázané magie. Dokáže se Coco před radou obhájit? A jaké tajemství spojuje mistra Quifreyho a Klobouky s krempou?

Třetí příběh Ateliéru špičatých klobouků navazuje na moment, kdy se člen magické dozorčí rady pokouší Coco za trest sebrat vzpomínky. Coco má nicméně po boku své kamarádky z ateliéru, které ji nenechají ve štychu…

Pokračování mangy nám přináší hlubší poznání tohoto kouzelného universa. Proniknete hlouběji do tajů jeho originální magie, seznámíte se s novými postavami a ty, které už dobře znáte, poznáte mnohem více. Důraz se zde kladl hlavně na tajemství mistra Quifreyho, který má s nebezpečnými Klobouky s krempou společné tajemství. Získané informace nám tak konečně pomáhají získat ucelenější přehled o příběhu a postupně zjišťujeme, že manga opravdu nebude jen o tom ´´odkamenit´´ matku Coco.

Manga sice, oproti předchozím dílům, nepřináší žádnou velkolepou akci, ale vzhledem k zařazení do žánru šódžo, se to ani moc neočekává. Ateliér, který je spíše zaměřen na dívčí čtenářky, se více zaměřuje na cítění postav, které mají úžasně rozpracované osobnosti a nejsou to pouhá černobílá klišé. Rozhodně se těším, jak se osudy některých charakterů budou dále vyvíjet. Například u mladého Tarty, kterému osud zasadil bolestivou ránu, a právě kvůli jeho hendikepu se z něj nemůže stát řádný kouzelník.

Abych nezapomněla i na grafické zpracování mangy. Řekla jsem to u předchozích dílů a řeknu to i teď. Je to naprosto, naprosto dech beroucí! Obrázkové sekvence na sebe plynule navazují a zvláště emoční projevy postav jsou nakresleny s nesmírnou pečlivostí. Jedním z neobvyklých úkazů (alespoň pro mě) je pak rozdělení jedné celostránkové kresby do dialogových sekvencí. Musím přiznat, že něco takového jsem viděla úplně poprvé, ale rozhodně mi to přijde jako výborný nápad na ozvláštnění kresby. I když s tím jevem se v manze nesetkáte příliš často.

Shrnuli Ateliér špičatých klobouků, jeho příběh vás do sebe vtrhne nejen svým příjemným vizuálem, ale také sympatickými hrdiny, a než se stačíte nadát, budete dočítat poslední stránku.

Scénář a kresba: Kamome Širahama

Překlad: Michala Kropáčová

Vydal: CREW; 2021

ISBN: 978-80-7449-978-4