Fanoušci Zaklínače napnuli své mutageny zostřené smysly, když před několika dny polský designér Łukasz Woźniak na youtube kanálu svého vydavatelství Go on Board oznámil světu, že v květnu 2021 zaútočí na Kickstarter jeho nová deskovka Witcher: Old World.

Za Woźniakem a jeho hrou ze světa Zaklínače stojí přímo studio CD Projekt RED, tedy tvůrci legendární videoherní trilogie. Podle toho, co zatím o hře víme, se budou tahle dobrodružství odehrávat ještě před dobou Geralta z Rivie, ve starých časech, kdy se to na Kontinentě jen hemžilo zaklínači a monstry. Každý hráč se vžije do role čerstvě vyučeného vědmáka, jenž prošel jednou z pěti zaklínačských škol. Debutanti pak budou mezi sebou soupeřit nejen o mince, po nichž touží každý zaklínač, ale i o svou čest.

Půjde o příběhový deckbuilding pro 2–5 hráčů s figurkami a pohybem po mapě. Karty, jež si do balíčku nasbíráte, budou určovat všechno – vaše útoky a schopnosti i životy a pohyb. Zaklínači budou putovat po Kontinentě, za mrzký peníz pobíjet monstra, plnit příběhové úkoly a činit zapeklitá morální rozhodnutí, jež byla vždy důležitým kořením Sapkowského příběhů. Hráči si budou moci zabojovat i mezi sebou. Taková hospodská rvačka mezi dvěma zaklínači zní docela nebezpečně!

Na Kickstarteru bude možné získat dvě varianty hry – standardní a luxusní vydání, obě za zatím neurčenou cenu. Autor slibuje, že podle úspěšnosti samozřejmě do hry přibydou další materiály. S vydáním se prozatím počítá na rok 2022 a dle zákulisních informací to vypadá, že bychom se mohli dočkat i české verze!

Woźniak má za sebou vcelku úspěšné projekty, třeba King & Asssasins nebo kostkovou řežbu Valhalla, která vyšla i česky. Není divu, že firma CD projekt RED, která vlastní na herní zaklínače práva, mu tenhle projekt svěřila. Neplánují se totiž žádné další videohry, ale byla by asi škoda (nejen pro držitele práv) nesnažit se tohle drsné univerzum dál rozšiřovat. A fanoušci doufají, že se povede zachovat ducha knih i herních adaptací. Woźniak se při tvorbě konceptu nové hry údajně inspiroval během hraní starší deskovky The Witcher Adventure Game (u nás vyšlo jako Zaklínač: dobrodružná hra) od svého krajana Ignace Trzewiczeka. Titul ho ale příliš nenadchnul, a tak přemýšlel, jak by šla taková hra udělat lépe. Jsme docela zvědaví na to, jaké monstrum se z jeho nápadů vyklube!

Autorem článku je Igor Krejčí.