Když je Eternia ohrožena Skeletorem a jeho odpornými přisluhovači, vznešený princ Adam třímá Meč moci a prohlašuje: „Silou Grayskullu mám moc!“ A proměnil se v He-Mana! Skeletor nad Hemanovou planetou převezme vládu. Jemu se však podaří se dvěma svými přeživšími vojáky a skřetem vynálezcem utéct díky teleportačnímu klíči, který skřet vynalezl. Avšak v bitevní vřavě není čas na kalkulovaní, kam vás klíč přenese, a tak skřet zadá adresu náhodně a oni se dostanou na Zemi. Klíč však během přenosu ztratí. Začíná nová bitva o záchranu obou planet…

Tyto bitvy umístěné do světa Masters of the Universe kdysi zuřily v pokojíčcích malých dětí, hernách a hračkářstvích. Tento fenomén ČR ale nezasáhl tolik jako Ameriku. Nyní se s ním však setkáme na deskoherním poli. CMON s hrdostí oznámil licenční smlouvu se společností Mattel na tvorbu a vydání hry Masters of the Universe: The Board Game v Severní Americe, Jižní Americe a celé Asii, ale určitě ji půjde sehnat i u nás v Evropě.

Zkušení tvůrci her Michael Shinall a Leo Almeida (Bloodborne: The Board Game a A Song of Ice and Fire: Tabletop Miniatures Game) se ujmuli role vývojářů. Vyvíjejí nový herní systém, který by měl využít výhod vesmírného prostředí a samozřejmě také přinese nejenom nejoblíbenější postavy série. Miniatury by prý měly být opravdu do detailu vypracované, takže na své si přijdou i sběratelé. Myslím, že se máme na co těšit.

Vyberete si z různých frakcí, z nichž každá má své unikátní schopnosti a aspirace. Hráči budou muset projít mnoha prostředími (hory, lesy, bažiny atd.) a tam plnit různé úkoly, díky kterým si budou moci vylepšovat své postavy. Cestou se setkají se známými nepřáteli a příšerami. Budou krotit divoká zvířata, aby na nich mohli urazit dlouhé cesty a bojovat.

Hru budete moci podpořit a rovněž získat během letošního roku, a to prostřednictvím Kickstarteru. Pomůžete bojovat proti silám zla, nebo se budete snažit převzít moc nad Hradem Grayskull a získat moc vesmíru?

Autorem článku je Václav Jeřábek.