Tato strhující akční sci-fi potěší fanoušky Davida Webera, Jacka Campbella a Johna Scalziho!

         Na takhle dobré čtení narazíte jen párkrát za život,“ napsal o knize SF&F magazín Pevnost.

       Nakladatelství Mystery Press příští rok vydá třetí díl série, román V Krvavém pásu.

VYCHÁZÍ 22. 2. 2021

 

Hvězda Jakuba Maříka zazářila možná nečekaně, o to ale s větší intenzitou. Akční sci-fi román Ve stínu slunce, v němž se lidstvo střetne s tajemnými Korzáry, zaujal čtenáře napříč generacemi a stal se zcela zaslouženě bestsellerem minulého roku.

V ledovém sevření uvězněná vesmírná loď skrývá hrozbu pro celé lidstvo…

 A protože knih o vesmírné lodi UTSS Salamis mělo být od počátku pět, přichází po roce Jakub Mařík s druhou z nich. Román V ledovém sevření se odehrává na mrazivé planetě Marzanna-3, kam je UTSS Salamis vyslána, aby zajistila nalezenou průzkumnou loď Fridtjof Nansen…

V ledu zamrzlé plavidlo kdysi unesli Korzáři, takže se může stát neocenitelným zdrojem informací ve válce proti krutému nepříteli. Jenže se ukáže, že ne vše je takové, jak se na první pohled zdá. Planeta Marzanna-3 totiž ukrývá ještě další smrtící tajemství

Akční sci-fi V ledovém sevření vrací do hry vše, co si oblíbili čtenáři předchozího románu: napínavý příběh, sympatické postavy, nečekané zvraty a strhující vesmírné bitvy. Jak napsal SF&F magazín Pevnost: „Na takhle dobré čtení narazíte jen párkrát za život.“

Anotace:

Když automatická průzkumná sonda na vzdálené planetě Marzanna-3 nalezne téměř nepoškozenou průzkumnou loď Fridtjof Nansen, lidstvu se nabídne šance, na kterou čeká už mnoho let. V ledu zamrzlé plavidlo, před třemi lety prokazatelně unesené tajemnými Korzáry, v sobě zřejmě ukrývá cenné nepřátelské technologie a možná i těla samotných Korzárů, kteří s lidmi vedou nevyhlášenou válku.

Nejbližším plavidlem, jež může vzácný nález prověřit, je UTSS Salamis. Ta právě kotví u pohraniční stanice UTSS Šanghaj, kde prochází generální údržbou po bitvě s Korzáry. Přestože opravy ještě nejsou ani zdaleka dokončeny, Salamis se s posádkou provizorně doplněnou o čínské mariňáky a výzkumný tým rozvědky vydává daleko za hranice kolonizovaného vesmíru, aby tam vrak korzárské lodi zajistila.

Otázkou však zůstává, jak se Fridtjof Nansen na Marzanně-3 vlastně ocitl? Co ho přinutilo přistát a jaké další hrozby se skrývají v ledovém sevření mrazivé planety?

Ukázka z knihy

Info o knize:

Autor: Jakub Mařík

Obálka: Tomáš Flak

Formát: brožovaná s klopami, 145×205 mm

Počet stran: 304

Cena: 299 Kč

Nakladatel: Mystery Press (www.mysterypress.cz)

ISBN: 978-80-7588-247-9

Jakub Mařík

Narodil se v roce 1981 v Teplicích, vystudoval právně-ekonomickou školu a v současnosti se živí jako překladatel z angličtiny.

Jeden z nejvýraznějších autorů současné tuzemské sci-fi & fantasy má na kontě přes dvacet povídek, z nichž nejpopulárnější je paranormální detektivka Absolutní smrt, za kterou byl v roce 2008 nominován na Cenu Karla Čapka.

Publikuje v antologiích (Drakobijci, Cáry rubáše, Ve stínu říše aj.) a časopise Pevnost, do populární série Kladivo na čaroděje přispěl šestou epizodou nazvanou Drsné sny (2014). V současné době se věnuje zejména military sci-fi sérii UTSS Salamis, kterou má tvořit pět samostatných románů (Ve stínu slunce, V ledovém sevření, V Krvavém pásu, V mrtvé zóně, V jámě lvové).

Jakub Mařík žije v Novosedlicích u Teplic a ve volných chvílích provozuje pěší turistiku, zahradničí, čte a skládá puzzle.

Z dobrodružství UTSS Salamis již vyšlo:

Když se v první polovině 22. století začnou ztrácet kosmické lodě, vypadá to, že za to mohou piráti, povstalci z kolonií nebo nezměrné hlubiny vesmíru. Když se začnou vracet vyzbrojené neznámými zbraněmi a napadat plavidla a vesmírné stanice, lidstvo velmi rychle zjistí, že je již celé měsíce ve válce, o které nemělo nejmenší tušení.

Tajemní Korzáři útočí bez varování, nikdy se nepokoušejí o kontakt a při sebemenším riziku, že bude jejich loď obsazena, spustí totální autodestrukci. Lidé s nimi bojují už takřka deset let, ale živého Korzára s výjimkou unesených posádek zatím nikdo neviděl. Nelítostný nepřítel je stejnou záhadou jako na začátku války.

UTSS Salamis měla být první lodí, která obsadí korzárské plavidlo a získá odpovědi na nejpalčivější otázky o záhadném protivníkovi. Místo toho jen s obtížemi unikne ze ztracené bitvy a nyní se ukrývá ve svrchní koroně rudého obra Gamma Crucis, kde ji před žhnoucím peklem chrání jen experimentální ochranný štít.

Ve stínu slunce měla být Salamis v bezpečí, ale jak brzy dokáže nález těla zavražděného technika, Korzáři jsou mnohem blíž, než si kdokoli z posádky myslel…