Pro superhrdiny Marvelu je planeta Země jedno velké bojiště – jenže někdy vám k hraní nestačí ani celý fotbalový stadion. Touží po epičtějších bitvách, v nichž se bude rozhodovat o osudu galaxií. A právě ty nabídne chystané kampaňové rozšíření k Marvel Champions zvané The Galaxy’s Most Wanted.

Guardians of the Galaxy si přes nevelkou českou znalost komiksové předlohy oblíbila řada domácích fanoušků. Aby ne, tahle rádobydrsná, ale taky komická banda vyvrhelů dokázala přenést své kouzlo na filmové plátno a naučila lidi mít rád mývaly. V The Galaxy’s Most Wanted budou Guardians hrát hlavní roli. Konkrétně se můžete těšit na dva hrdiny, Rocket Racoona a Groota, jež můžete doplnit charaktery ze zvlášť vydaných hero packů. Agresívní techmýval umí nepřátelům svým raketometem vydatně zatopit a přebytečný damage navíc využívá třeba na lízání nových karet. Groot je pak čistokrevný tank, který sbírá žetony růstu a vykrývá za ně zranění. Kombinace damage dealera a tanka vypadá jako dobrý základ k úspěšnému prosvištění celé kampaně!

V té na vás, stejně jako ve Vzestupu Red Skulla, čeká rovných pět levelů. Každý z nich můžete hrát i samostatně, ale o to tak moc nejde. Spíš se těšíme na další komiksový příběh (a mohl by být i o trošku lepší než minule) a pestrou směsici výzev, kterou nabídnou nové mise. Z padouchů vás vyzvou třeba „zlobivá ségra“ Nebula nebo The Collector. V Red Skullovi se podařilo udělat každý level originální, jsem zvědavý, co nás čeká tentokrát.

Protože vylepšování balíčků bylo jedním z nejzajímavějších prvků minulé kampaně, tentokrát tvůrci představí ještě vychytanější systém. Strážci galaxie nehodlají makat zadarmo, po misích dostanete jako platidlo tzv. Units, které pak půjde na trhu vyměnit za nové karty. Mezi nimi najdete třeba i vylepšení na loď Strážců Milano, kterou budete v kampani používat.

Co se týče lokalizace do češtiny, Michal EkrtBlackfire nám prozradil, že o expanzi uvažují, ale rozhodnuto ještě není.  Expanze by se v anglické verzi měla na trh dostat již v prvním čtvrtletí letošního roku.