Vítejte v budoucnosti. Píše se rok 2380 a kadeti, kteří právě ukončili studia na Akademii Aurora, míří na svou první misi. Avšak snaha Tylera Jonese hrát si na hrdinu způsobí, že do jeho týmu jsou přiděleni jen odpadlíci a problémisti. Do toho všeho se připlétá dívka Aurora, terá může spustit válku gigantických rozměrů. Tylerova skupina je pak jedinou nadějí celé galaxie… Jedinou, co byla po ruce.

Duo Kaufmann/Kristoff se v young adult sci-fi kruzích objevilo už dříve. Na svém kontě mají trilogii Akta Illuminae, která v Česku sklízela jen pozitivní kritiku. A nebylo se čemu divit, jelikož takto originálně zpracovaná kniha je něčím nevídaným, ale abyste ji opravdu ocenili, museli byste její výtisk držet v rukách.

Bohužel další pokus o YA sci-fi se této dvojnici příliš nevyvedl. Slibný příběh o skupině odpadlíků a dívce se zvláštními schopnostmi sice vypadá na první pohled lákavě, což umocňuje i krásné grafické zpracování obalu, ale skutek utek. Kniha mi zasazuje jednu tvrdou ránu za druhou.

Samotný příběh je vhodný spíše pro mladší čtenáře, konkrétně kategorie do 15 let. Pro tyto čtenáře by snad Aurora mohla být příjemným rozptýlením, avšak pokud jste náročnější čtenář, moc si neslibujte. Postavy jsou charakterově stereotypní, příliš se nevyvíjí a celkově na mě působili dojmem harantů, kteří si prostě chtějí dělat všechno po svém a jedině oni všechno znají a umí. Přidejte k tomu trapné hlášky v dialozích a propadák je na světě.

Jednotlivé kapitoly vám pak nabízí možnost vidět příběh z různých úhlů, což je dle mého názor naprosto zbytečné. Ono vidět věci například ze dvou úhlů je fajn, ale tady se díváte očima osmi, což může být pro řadu čtenářů velmi matoucí.

Shrnuto kolem a kolem Aurora povstává je jedno z jednodušších sci-fi pro mládež, které nejspíš bude bavit čtenáře pod patnáct let, nicméně pro nás lehce náročnější už to taková výhra nebude.

Vydal: CooBoo; 2020

Autor: Amie Kaufmann, Jay Kristoff

Překlad: Kateřina Stupková

Počet stran: 408

ISBN:978-80-7661-039-2

EAN: 9788076610392