Vydejte se do světa severských bohů a staňte se svědky událostí, díky kterým bůh Thor získal své mocné kladivo, aby s ním čelil obrům z Jötunheimu. V prvním příběhu, který rozplétá propracované severské mýty, se vám představí i bůh veškerenstva Ódin, lstivý Loki, krásná Sif a smrtelníci Thalfe a Roskva.

Severské mýty dostaly své nové převyprávění. Tentokrát nám jej přineslo nakladatelství CPRESS a hlavním hrdinou této série je a bude samotný mocný bůh hromu Thor.

Severská mytologie se v dnešní době těší nebývalému zájmu a tak není překvapením, že se nejen autoři knih, ale i například počítačových her či seriálů a filmů inspirují právě tímto okouzlujícím světem. Takže příznivci této kultury by knihu rozhodně neměli minout.

Byť se jedná o převyprávění mýtu o Thorovi, kniha jej zpracovává svým originálním způsobem. Příběh plyne rychle, ale ne uspěchaně, jazyková stránka je příjemná, bez krkolomných vět (až na některá severská jména, která potrápit opravdu dokázala) a vzhledem k malému rozsahu, pouhých 120 stran, což zprvu vypadalo nevábně, ale nakonec se to ukázalo jako dobrá volba, dokážete příběh spořádat za jeden večer. Příběh také doplňují příjemné ilustrace dvojice španělských umělců.

Čemu však absolutně nerozumím, je žánrové zařazení knihy. Albatros media, pod které nakladatelství CPRESS spadá, knihu zařadilo pod Young adult, s čímž naprosto nesouhlasím a bylo by vhodné jej urychleně přeřadit do kategorie fantasy. Nelze zde najít ani jeden jediný prvek, podle kterého by tam měla spadat. Tato kvalitní kniha by pak nechtěně mohla být přehlížena některými příznivci fantasy jen z důvodu, že je pro YA.

Thor a mocné kladivo Mjölnir je prvním dílem Thorovy ságy vydané originálně ve Španělsku. A na závěr můžeme jen doufat, že si mezi čtenáři najde své místo a obdivovatele a vydávání dalších částí v Česku tak bude pokračovat.

Vydal: CPRESS; 2020

Počet stran: 120

ISBN:978-80-264-334-422

EAN: 9788026433422