„Zlo je všude a svět potřebuje nejvyššího čaroděje víc než kdy předtím.“

Steven Strange byl poražen… Jeho místo coby nejvyššího čaroděje nyní zastává samotný bůh lží Loki. Plánuje Loki získat neomezenou moc, anebo chce pouze využít příležitosti napravit sám sebe a stát se hrdinou? Steven Strange má v rukávu poslední trik, který by mohl otřást vesmírem od základů. Bude to ale stačit k opětovnému získání titulu a záchrany života osoby, kterou miluje?

Bůh magie je už v pořadí 6. dílem o Doctoru Strangeovi, který vydalo nakladatelství CREW. Tento příběh však přináší začátek nové dějové linky, tudíž si komiks můžete v klídku přečíst bez znalostí předchozích dílů a jen s minimem informací o Doctoru Strangeovi. Takže nemusíte být zrovna znalec MCU, abyste tento kousek dokázali náležitě ocenit.

Samotná dějová linka pak stojí na úžasném podkladu. Spojit postavy Doctora Strange a Lokiho, tak, aby pospolu fungovali, nemohlo být pro autory jednoduché. Avšak dle mého názoru se jim to podařilo na výbornou. Charaktery obou hlavních postav se zde projevují v celé své kráse a vy dopředu netušíte, jakým směrem se bude příběh ubírat a určitě budete překvapeni některými zvraty. Mimo jiné se zde objeví i další, pro některé možná doposud neznámé postavy marvelovského univerza, jako je ženský Thor a Sentry. K mému srdci však přirostla vedlejší postava Zelma (no dobře je to hlavně proto, že jsem taky knihovnice….).

Typicky marvelovské kresby komiksu pro vás nejspíš nebudou ničím překvapivým. Celkově je příběh laděn do tmavých a často až ponurých barev, které dobře vystihují atmosféru a celkem i momentální emoční stav postav. Což je pro náš celkový dojem velmi důležité. Dalším bodem grafického zpracování, který bych chtěla zvýraznit, je font písma.  Z mě neznámého důvodu je zde rozlišena mluva Ásgarďanů (Lokiho a Thor) a ostatních postav. Tento font má nejspíše připomínat severské runy, nicméně mému oku zrovna nelahodil. Ale to už je hold otázkou vkusu každého z nás.

Pokud bych měla Boha magie shrnout, tak podle mého splnil všechna očekávání. Máme tu hrdinu, proti němu záporáka, nechybí spousta akčních a bojových scén, komických prvků a hlášek, uroníte trochu slz (a to mi vážně věřte, že jo) a na závěr vás ovlaží i trocha té romantiky. A ať už jen doplňujete komiksovou sbírku Doctora Strange, či Marvelu anebo prostě chcete zkusit něco nového, rozhodně nesáhnete špatně.

Autor: Cates, Walta, Henrichon, Bellaireová

Vydal: CREW s.r.o.; 2020

Překlad: Kateřina Tichá

ISBN: 978-80-7449-923-4