Enter, you fools… and abandon all hope.

Uplynulo deset let a zcela nový Dungeon Fighter od Horrible Guild je tady. Opět si můžete zahrát na hrdiny, kteří riskují své životy pro slávu a bohatství a vydávají se nebezpečnou výpravu proti hordám nepřátel, jež střeží poklad. Troufnete si na dungeon sami, nebo pozvete na tuhle „párty” až 5 dalších přátel a vydáte se společně v plně kooperační hře třeba do útrob labyrintu sejmout obávaného minotaura?

Na výběr máte hned ze čtyř dungeonů (Labyrinth of Sinister Storms, Chambers of Malevolent Magma, Castle of Frightening Frost, Catacombs of Gloomy Ghost). Každé dobrodružství má své specifické hrdiny, monstra, kostky atd. Super je na tom to, že pokud vlastníte více než jen jeden box, můžete jednotlivé komponenty, jako třeba monstra nebo vybavení, namíchat dohromady a získat tím nový dungeon s věcmi, co máte rádi. Starý Dungeon Fighter, pokud jej znáte, ale bohužel s tím novým není kompatibilní, protože se mírně upravovala pravidla hry, kostky atd.

Mrkněme se na základní herní prvky. Máme tu tři fáze každého kola. V první, tzv. Dungeon Phase, se hrdinové rozhodnou jít jednou ze dvou možných cest a poté si současný velitel celé skupiny potáhne dvě karty dungeonu, jednu z nich potají vybere a druhou odloží na spodek decku. Ve druhé a zároveň nejdůležitější fázi Fighting Phase hráči bojují s monstrem, které objevili. Uprostřed stolu leží velká deska s terčem a hráči se snaží hodit kostkou, aby se zastavila na co nejlepším místě na terči tak, že nejprve se kostka musí dotknout stolu a poté až padá na terč. Tímto způsobem se střídají, dokud monstrum neumře, nebo nezabije všechny hrdiny. Ve třetí Maintenance Phase už se rozděluje kořist a podobně. Hra končí buď smrtí všech hrdinů a tedy prohrou, nebo zabitím finálního bosse a výhrou.

Dungeon Fighter vypadá zatím moc dobře; osvěžují ho krásné a vtipné ilustrace, které kontrastují se strachem a bojem o přežití. Jsme tedy zvědaví, co z tohoto projektu nakonec vyleze.

Autorem článku je Václav Jeřábek