V Nakladatelství JOTA právě vychází novinka z ediční řady Beletrie. Ransom Riggs

SIROTČINEC SLEČNY PEREGRINOVÉ: PTAČÍ SNĚM

A jsou zpět! Protože od rozdělané práce se neodchází. A od té podivné už vůbec ne.

Když H, spolupracovník Jacobova dědečka Abea Portmana, umíral, pověřil Jacoba úkolem – dopravit nově kontaktovanou členku rodiny podivných Noor Pradeshovou do bezpečí, které jí poskytne tajná agentka V. Svěřil mu i to, že Noor se týká prastaré proroctví o sedmi emancipátorech, kteří zachrání svět podivných před hrozící apokalypsou. Pokud se podaří zachránit Noor Pradeshovou, zachrání tím i svět podivných. O jeho zkázu neusiluje nikdo jiný víc než stvůry. A ačkoliv při zkáze Knihovny duší velká většina z nich zemřela, ti nejhorší z nich přežili. Někteří jako vězňové, kterým se však na začátku nového pokračování příběhu podivných podaří ze žaláře uprchnout. Na útěku osvobodí i netvora, který poháněl Panloopticon… Celou situaci ještě komplikují znesvářené americké klany podivných, mezi nimiž hrozí válka, jíž se všemožně snaží zamezit ymbryny. V amerických smyčkách se skrývá nebezpečí a nejistota na každém kroku. Kam dřív skočit?

A aby toho nebylo málo, V je nejtajemnější a nejmocnější z Abeových bývalých společníků, která se skrývá a dělá vše pro to, aby nebyla nalezena. Jacoba čeká tvrdý oříšek. Čas nemilosrdně běží a Jacob i jeho přátelé se snaží rozluštit proroctví a přijít celé věci na kloub.

Na záda Jacobovi dýchají nepřátelé a před ním je jedno velké Neznámo… Uspěje i tentokrát?

Vychází 14. 10. 2020, EAN: 9788075656605 pevná vazba s přebalem, 344 stran, běžná cena: 348 Kč Originální název: Miss Peregrine’s Peculiar Children: The Conference of the Birds Přeložila: Bronislava Grygová Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/41556894-the-conference-of-the-birds Ukázka: https://issuu.com/nakladatelstvijota/docs/ptaci_snem Více na www.sirotcinecslecnyperegrinove.cz Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=A6ptmGmDVT4 Vychází také jako e-kniha.