Smrt bývá nehezká

Další zářez jihočeského hororu

Po knihách Kazatel od Honzy Vojtíška a Dítě tmy od Miroslava Pecha přichází nakladatelství Golden Dog s dalším hororovým autorem z jihu Čech. Je jím Jiří Sivok, který se představuje příběhem Smrt bývá nehezká.

Zapomeňte na Christine, zapomeňte na jiná vražedná auta. Na Českobudějovicku se mezi majiteli střídá vůz, který s sebou vozí něco velmi temného. A jeho majitelé nic netuší. Alespoň ne do chvíle, než je pozdě. Spisovatel Daniel Hejtman ve voze ale vidí cestu, jak se spojit s mrtvou dcerkou.

Kniha Smrt bývá nehezká vychází 23. října 2020. Odkaz pro objednání knihy: https://www.goldendog.cz/produkt/smrt-byva-nehezka/

ANOTACE

VY ZNÁTE PŘÍBĚH SVÉHO AUTA?

Spisovatel Daniel Hejtman se vyrovnává s životní ztrátou. Po smrti dcery se rozpadá i jeho manželství. Ale zůstává ještě jeden stín. Stín uvnitř jeho starého vozu. Stín na starých fotografiích… Je temná postava přítel? Cesta, jak se spojit s mrtvými? S milovanou dcerkou? Anebo se Dan chystá na cestu krvavé temnoty?

Jiří Sivok

Smrt bývá nehezká

Vnitřní ilustrace a ilustrace obálky: Josef „Pepe“ Svoboda

Grafická úprava a sazba: Michal Březina

Formát: brožovaná, 208 stran

Žánr: horor

Cena: 199 Kč

ISBN: 978-80-88067-25-2

O AUTOROVI

Jiří Sivok (1988) se překvapivě narodil. Už jako malé dítě toužil sát lidem krev, a tak se v dospělosti stal pojišťovákem. Následně si přál bičovat poddané, a tak se změnil v manažera. Od patnácti let se protloukal jihočeskými literárními kotlinami a také založil HSF klub (horor, sci-fi, fantasy). Z jeho neznámých prací je nejvíce známá povídka Úsek dopravních nehod, která byla přepracována Českým rozhlasem do audio verze, jež je dohledatelná k poslechu na internetu. V současnosti můžete na Sivoka narazit v Nových Homolích, kde v superhrdinském obleku pomáhá zralým dámám do přechodu a sundává koťátka ze stromu. Obvykle ta, která tam sám předtím pověsil.

Publikace:

· Příběhy noci (2010, Epika)

· Poselství píšťaly (2013, Epika – společný sborník)

· Tiché písky (2014, Epika – společný sborník)

· Papírová pavučina (2017, Epika – společný sborník)

· Kočas (2016, Nová vlna – společný sborník)