Příběhové hry u nás v poslední době letí. Vzpomeňme si třeba na Plyšovou hlídku, Tainted Grail nebo třeba poslední rozšíření k Marvel Champions. Není divu, že se vydavatelství MINDOK odvážilo vydat do neprozkoumaných… ech, Zapomenutých vod a v brzké době nám nabídne (většinou) kooperativní pirátské dobrodružství zvané Forgotten Waters. Mimochodem, designérem hry je Isaac Vega. Pamatujete si na něj? Pokud ne, tak jste traumatické zážitky ze Zimy mrtvých nejspíš raději vytěsnili…

Tato hra se hraje s aplikací, která vám vypráví příběh, podobně jako třeba v Panstvích hrůzy. Na začátku si každý hráč vybere a pojmenuje piráta a přidělí mu jednu nebo víc rolí. Můžete být třeba dělostřelec, bocman nebo první důstojník. Kolik rolí dostanete, to záleží na počtu hráčů, a už tady Forgotten Waters střílí rovnou z pěkně buclatého děla – hra totiž pojme neskutečných 7 lidí! Jsme moc zvědaví, jak bude v tomto počtu fungovat.

Jakmile máte vybráno, začne samotná partička, a zde se objevuje nový moderní prvek – reálný čas. Zatímco hodiny neúprosně tikají, piráti postupně vybírají, co budou v daném kole dělat. Samotné akce vám nabídne až scénář, který jste si zvolili, před hrou tak v podstatě nevíte, co přesně budete dělat. Zní to stále lépe, nemyslíte?

Akce pak obvykle vyhodnocujete kostkami. Ty mají 12 stěn, takže je jisté, že budete proklínat ďasa, když vám budou padat čísla malá tak, že by mohla jít do školky. Zároveň hra nabízí velký potenciál v rozvoji vaší postavy a získávání nových dovedností. Mimochodem, právě o to dost jde. Za „levelení“ budete získávat hvězdičky a nejslavnější pirát se na konci kampaně bude mít nejlépe. Důraz hra klade také na příběh. Ten by měl postupovat na základě vašich rozhodnutí. MINDOKové nás lákají na to, jak atmosférický a napínavý je, a my jim věříme. Protože Isaac Vega.

Naše redakce miluje adrenalinové zážitky, jaké Forgotten Waters slibují, takže jsme si už koupili třírohý klobouk a papouška a netrpělivě čekáme. Zatím to vypadá, že hra vyjde nejdříve v půlce roku 2021.