Máte po další výplatě a nebylo třeba sypat peníze do vybavení bytu, opravy auta či splátky alimentů? Výborně, tak je pojďme společně utratit za deskovky!

Začneme v českých luzích a hájích, prozatím vás ale jen nalákám na chystaný článek o kampani k dřevěným deskovkám Maty Moves. Mrkněte na ně, jsou opravdu nádherné!

V posledních dnech Kickstarterem otřásá hlavně kampaň k duchovnímu nástupci 7th Continent pod názvem 7th Citadel. Nebudou tvůrci vykrádat sami sebe? Prý ne! Zahodit kvalitní základ (např. průzkum rozsáhlého území) se jim samozřejmě nechtělo, ale dušují se, že udělali tolik změn, že se jedná v podstatě o novou hru. 7th Citadel je kooperativní hra, kterou lze velmi dobře hrát i v sólo režimu. Se svojí postavou zažijete desítky hodin trvající dobrodružství zasazené do středověkého fantasy světa po apokalypse. Těšit se můžete na interakci s prostředím, postavami a vylepšování vašeho reka nebo rekyně. Důležité je dávat bedlivě pozor na vše, co zažijete a zahlédnete, autoři ve hře poschovávali spoustu skrytých informací. Hra už teď vybrala téměř 2 miliony dolarů a kampaň potrvá ještě 3 týdny. Za 69 EUR (necelých 1 900 Kč) si můžete připravit dárek pro vaše já z roku 2022, kdy by měla hra dorazit.

Pro ty z vás, kteří mají chuť na něco trochu civilnějšího a levnějšího, tu mám tip na přístupnou budovatelskou hru Streets. V ní se jeden až pět hráčů snaží vybudovat z malinkého a bezvýznamného městečka pulzující velkoměsto, v němž se líbí umělcům, podnikatelům i rodinám. Ústředním mechanismem hry je umisťování destiček různých typů budov (od lunaparku přes výstřední butiky až po studentské koleje), které přilákají obyvatele. Díky těm jsou budovy zhodnoceny, což znamená přísun vítězných bodů pro jednotlivé developery (hráče). Tento sympatický kousek s líbivou grafikou (hru ilustruje sám designér) pořídíte už od 23 liber (cca 690 Kč) a čas máte do zítřka.

Pokud si pospíšíte, stihnete i kampaň k stylovým Monsters on Board. Chystá se legendární party Blue Moon Monster Mixer a aby se podařila, potřebujete pořádné zásoby Spook Juice. Tenhle cloumák se destiluje z lidského strachu a monstra se po něm mohou utlouct. Hraje se na šest kol a hlavním mechanismem je draft kostek, které symbolizují jednotlivá monstra. Sestava čtyř kostek, kterou si zvolíte na dané kolo, vám určí sílu a zvláštní schopnosti monster. Vaším cílem je získat nejvíce Spook Juice za strašení obyvatel sousedního městečka, plnění proroctví a tím, jak moc se vaše aktivity zamlouvají arcimonstrům. Samozřejmostí je šílený vizuál, custom kostky a rychle odsýpající průběh partií, to vše za 54 dolarů (asi 1 250 Kč).

Na závěr se ještě pěkně uvolníme a krátce si představíme hru Flourish. Jedná se o karetní draft, ve kterém společně nebo každý sám za sebe budujete zahradu. Ke hře posadíte až 7 hráčů a díky simultánní hře, kdy v jednu chvíli všichni  vykládají 1 kartu do své zahrady a další 2 nabízí ostatním hráčům, by se měla partie vejít do půl hodiny. Hlavním lákadlem hry je kromě svižného zážitku i potěcha pro oko, kterou skýtají ilustrace na jednotlivých kartách i spousty papírových komponent. Na cenovce svítí 39 dolarů (cca 900 Kč) a na kalendáři je červeně označen zítřek, kdy kampaň končí.

Vybrali jste si z našich tipů? Nebo backujete jiného adepta? Dejte nám vědět v komentářích!