Hra Raccoon Tycoon, ve které jste v rolích roztomilých mývalů kšeftovali se surovinami a stavěli města, není v Česku příliš známá. Možná to ale napraví další díl z této malé série, který představuje souboje mocných ještěřích čarodějů. Dámy a pánové – Lizard Wizard!

Hráči se zde převtělí do rolí mocných arcimágů, kteří usilují o nadvládu nad kontinentem. Hlavním mechanismem je výběr akcí: těch je hned šest, takže si je pojďme krátce představit. Budete sbírat suroviny (třeba muchomůrky), těžit z nich manu, v aukci se přetahovat s ostatními hráči o ještěří mágy, vyvolávat služebníky a zkoumat a čarovat roztodivná kouzla.

Ta se mimochodem dělí hned do sedmi škol. Conjuring, které se zabývá vyvoláváním roztodivných tvorů, Sorcery zkoumající čistou energii a pyromancii, Alchemy, díky které vytvoříte zlato, Enchantment očarovávající myslící tvory, přírodě zasvěcené Druidry, na ozubená kolečka a párou poháněné stroje zaměřená Thaumaturgy a naše oblíbená Nekromancie.

Kromě toho budete také procházet dungeony a získávat poklady. Na konci hry pak získáte body za nejlepšího čaroděje, kouzelnou věž, za dobře poskládanou kombinaci bodujících kouzel a také za peníze, jimiž nepohrdnou ani mistři arkanických umění – takže klasický point salátek.

Originalitou hra patrně nijak zvlášť netrpí, což ale nesnižuje její kvalitu. Koneckonců, deskoherní žurnalisté ze serveru Meeple Univerzity, kteří si ji mohli vyzkoušet, řekli: „Lizard Wizard je kombinací důvěrně známých mechanismů, které výborně spolupracují. Na svůj tah nečekáte dlouho a je zde řada způsobů, jak vyhrát. A to ani nemluvíme o nádherném vizuálu.“

Na ten bude hra pravděpodobně hodně spoléhat. Těžko se divit; jen se rozhlédněte po obrázcích v tomto článku a pochopíte, o čem mluvíme. Za projektem stojí rovněž osvědčené jméno; jde o Seana Browna, který je u nás známý třeba hrou Alien Uprising.

Partie by měla trvat asi 90 minut a hra pojme až 5 hráčů. Výhodou by měla být snadná pochopitelnost a naučitelnost pravidel. Těm, kteří si ji objednají, by měla dorazit někdy na začátku příštího roku. Doufáme, že se nám Lizard Wizard dostane do paciček, protože vypadá skutečně skvěle!

Podrobnější informace a možnost utratit své pečlivě naškudlené denáry najdete zde.