Léto je pomalu za námi, začíná hlavní deskovková sezóna a deštivá odpoledne a večery se nejlépe tráví u herního stolu s přáteli (případně s knihou samozřejmě). Na Kickstarteru to ale bzučí jako v úlu uprostřed letních veder, pojďme se podívat, co se tam chystá za nájezdy na naše úspory.

V samostatném článku už vám Marek představil boží terény Wildlands pro vaše rpg, rozpitval také lákavě vypadající Lizard Wizards.

Jako další tip tu mám Galaxy Hunters. V jádru worker placement, ale navenek vypadající jako bojoví mechové, do kterých usazujete různými schopnostmi oplývající piloty. Ve dvou až čtyřech hráčích lovíte mutanty, z jejichž DNA lze vytěžit cenné informace pro korporace, které vás zaměstnávají. Za odměnu si vylepšujete svého mecha a vaše šance na úspěch se tak zvyšují. Spojováním schopností správně zvoleného pilota s různě vybavenými mechy je klíčovým prvkem hry. Euroherní bojovku na 60 až 90 minut pořídíte v základu za 79 dolarů (cca 1 750 Kč) a času na rozmyšlení je ještě habaděj, kampaň končí 18. září.

Další tip potěší ty, kteří by chtěli Kickstarter zkusit, ale preferují menší projekt. Deck of Wonders je legacy karetka pro jednoho až dva hráče, s primárním zaměřením na sólo hraní. Tvůrci se dušují, že se dočkáme podobného zážitku jako u hraní legend Magic: The Gathering a Hearthstone. Cílem hry je porazit postupně všechny padouchy, které na vás posílá Fate (Osud) mstící se za krádež Deck of Wonders (Balíčku zázraků). Pointa spočívá v tom, že hrajete s jedním balíčkem karet, které mají dvě části, jednu pro vaše efekty (slabší, pomalejší, horší) a druhou pro efekty protivníka, který ale hraje podle předem stanovených pravidel. Vaším úkolem je zvrátit situaci a i s horšími podmínkami přechytračit a porazit jednotlivé záporáky. Každý z nich by měl mít jiný způsob hraní, s postupnými úspěchy navíc budete otevírat nové karty a mechanismy pro hru. Zajímavě znějící koncept můžete prubnout už za 35 dolarů (cca 770 Kč) a času je stejně jako u Galaxy Hunters.

Do třetice všeho dobrého je tu tip na dark fantasy postapo nářez Uprising. Herně se jedná o kooperativku pro jednoho až čtyři hráče, kteří se musí postavit dvěma nepřátelským frakcím: Chaosu a Impériu. Budou tak činit prostřednictvím mechanik 4X her (eXplore, eXpand, eXploit, eXterminate), tedy objevováním pustiny, rozšiřováním své sféry vlivu, těžbou surovin a likvidováním nepřátelských hord a legií. Ke znovuhratelnosti by měl dopomoct modulární herní plán a rozmanité události, které budou provázet vaše partie. Za velmi ambiciózní cenu 79 dolarů (cca 1 750 Kč) za základní verzi překvapivě nedostanete spoustu figurek, ale na plastu se nešetřilo: dočkáme se standees s ilustracemi příšer i hrdinů, třídílných pevností Impéria, základen hrdinů, věží a opevňujících zdí, hromady custom kostek a navrch fešného insertu. Pokud je tohle váš šálek čaje, do 10. září si ověřte stav svého konta.

_

Vybrali jste si něco v našem okénku? Nebo jste vaše peníze poslali na jiný projekt? Podělte se s námi v komentářích!