Tak jsme se dočkali. První a snad poslední koronakrize je za námi a už se nám život vrací pomalu do normálu. Pro nás deskohráče to je určitě úleva, neboť nás zase čeká mnoho propařenýchých víkendů a probdělých nocí. 

Když jsem hledal odpověď na moji otázku „Kam vás dnes pozvu”, nemohl jsem si nevšimnout zmínky o turnaji v karetní dvojkovce Legends of the Five Rings. Po zhlédnutí videa o tom, jak se hra hraje, jsem byl mile překvapen. Připomnělo mi to mou éru Magic the Gathering, které se L5R v určitých situacích podobá. Pokud jste i vy tedy měli nějakou zkušenost, hra by vás mohla zaujmout. Turnaj se koná v Praze (ul. Řeznická 10) již tuto sobotu 11. 7. 2020 a začátek je stanoven na 11:00. Co se týče startovného, to činí 150 Kč. Dle informací pořadatelů bude zajištěn i oběd, avšak na vlastní náklady a pouze pro přihlášené přes facebook.

Ani ve zbytku měsíce nás neminou větší akce. V termínu 21.–26.7. se u našich kolegů na Slovensku koná již několikátý ročník herního svátku Taverna. Taverna se koná pouze 2x ročně, a to v zimě a v létě. Bohužel, kvůli letošním nepříjemnostem s COVID-19 je omezen počet návštěvníků na pouhých 80. Na druhou stranu, akce probíhá několik dní. Ubytování a stravování je možné zajistit v areálu. Letošní letní ročník se bude konat v Modré, ve studentském a kongresovém středisku Modrá Harmonie. Těšit se můžete samozřejmě na spoustu společenských her a témat, včetně těch správných osob, které vám rádi vysvětlí veškerá pravidla. Akce je vhodná i pro rodiny s dětmi, takže můžete výlet na Slovensko spojit s tímto deskoherním zážitkem.

Pojďme zabrousit zpět do našich luhů a hájů. Ve Zlíně se po celé období letních prázdnin koná akce s názvem Obří deskové hry a optické klamy. Hlavním lákadlem budou samozřejmě deskové hry. Ty však budou mít jednu velkou zvláštnost, jak už název vypovídá, budou obrovské. Město Zlín pro vás připravilo 3 velké sály, kde si budete moct vyzkoušet hry typu pexeso, člověče, kris-kros apod. Najdete zde však i mnoho moderních kvalitních her, včetně smart her typu Červená Karkulka, nebo Tři malá prasátka, které si speciálně připravila společnost MINDOK. Lákadlem jistě bude i skvělé Kingdomino či Goblíci jedlíci. Těšit se můžete i na mnoho optických klamů, které taktéž připravila stejná společnost výhradně pro tuto událost. Jedna z místností nabídne i velké kostkoviště, které bude zaplněno výrobky hned několika firem, např. T-Wood či Bioblo. Nebudou chybět ani všemožně zbarvené stavebnice pro rozvoj dětí i dospělých. Zlín můžete navštívit od pondělí do neděle v čase 10–18h a vstupné je symbolických 50 Kč. Místo, kde můžete potkat obrovskou, děs nahánějící figurku či pestrobarevný dílek královského domina, je Baťův institut.

Všimli jsme si také, že mnoho malých akcí pořádají i lokální herny. Zeptejte se v té vaší, zda se něco nechystá, a pokud ano, podpořte ji a přijďte!