Být šlechticem v Karlově říši kolem roku 980 nebyl žádný med. Království chudne, Karel ztrácí svůj vliv a chátra si špitá o revoltě. Jenže co když se starý vládce vzepře a všechny dotěrné komáry rozmáčkne? Co když pod jejich nepříjemnými bodnutími rezignuje? Kdo se chopí moci? Odpovědi na tyto otázky musíte ve hře Vikomti Západního království najít sami.

Poslední díl slavné trilogie Shema Phillipse a Sama Macdonalda, kterou do Česka přináší TLAMA games, přijde již v srpnu. Co od ní můžeme očekávat? Opět půjde o hutné euro, které prověří vaši schopnost plánovat a taktizovat. Vaším cílem bude nahrát co nejvíce vítězných bodů, které získáte hlavně za stavbu budov, opisování rukopisů, práci na hradě a získávání pozemků. Na rozdíl od minulých dvou her, které byly v podstatě čistými worker placementy, budete tentokrát po plánu běhat se svou figurkou vikomta a deckbuildingovým způsobem stavět svůj balíček karet měšťanů.

Vikomt při své nekonečné pouti herním plánem vykonává akce: staví budovy, obchoduje, aby získal suroviny a peníze, najímá další měšťany do svého balíčku a podobně. Budete rovněž čelit morálním dilematům – chcete šířit svůj vliv raději mezi zločinci a pány ulic, nebo mezi počestnými měšťany? Na vašem rozhodnutí záleží víc než kdy dřív, protože hráč, který správně odhadne budoucnost království a přizpůsobí mu svou strategii, se na konci bodově pořádně napakuje.

Zkušení veteráni série se mohou těšit na snadnější učení pravidel i vůni nostalgie. Hra totiž opět využívá jak stejné grafiky, jakou již známe z předchozích dílů, tak především stejných ikon a také podobných herních mechanismů (tedy alespoň některých). Jistě vám tak nebude trvat dlouho, než se v ní zorientujete. Hráči, kteří si rádi dají sólo partii, také nepřijdou zkrátka; mód pro jednoho hráče bude ve Vikomtech rovněž zahrnutý.

Zatím to vypadá, že nás čeká deskovkami nabité léto, a Vikomti jistě budou jednou z nejvýraznějších her na trhu. Snad bude završení této trilogie lepší, než se to povedlo posledním Hvězdným válkám… ale my pevně věříme, že ano!