Karanténa skončila, za chvíli odhodíme roušky a život se zase bude vracet pomalu do normálu.Osobně se už nemůžu dočkat, neboť se opravdu těším na nějakou deskoherní párty, kde člověk opustí starosti a strasti dne a bude si moct zase užít porci zábavy.

Osvědčeným receptem na tyhle večery budou určitě hry v podobě klasických párty her, kterých máme na trhu nepřeberné množství od různých vydavatelství.

Většině z nás se po vyslovení spojení „párty hra” vybaví asi nesmrtelné Activity. Od jejich prvního vydání v roce 1990 se objevilo nespočet variant včetně té pro děti (Activity Junior) nebo třeba na cestu vlakem či jiným dopravním prostředkem (Activity Kompakt). Hru má pod sebou vydavatelství Piatnik a ti oznámili, že se za chvíli k rodině Activit přidá nový člen s podtitulem Knock Out.

Knock Out? Budeme se s kamarády a rodinou mlátit jako v ringu nebo oktagonu? Některé z vás asi zklamu, jiné potěším, ale o násilí tentokrát nepůjde (třeba se ale jednou i takových Activit dočkáme). Udělat nějaký deskoherní wrestling by mohla být docela sranda, ne?

Ve hře Knock Out se utkají dva týmy, přičemž každý tým musí být složen minimálně ze 2 členů. Takže pro jednu partii potřebujete být alespoň ve čtyřech. Půjde o to, že kostkami naházíte nějaká písmena a následně na ně vymyslíte několik slov. Celý tento proces bude měřený časem a na konci této fáze si týmy prohodí naměřený čas i napsaná slova.

Takto vyměněný časový úsek použijete ve druhé fázi hry. Tam totiž musí týmy daná slova hádat a jsou omezeny právě časem, který stačil protějšímu týmu na napsání slov. Budete potřebovat notnou dávku slovní zásoby, abyste rychle popsali daná slova, aniž by byl prozrazen například jejich kořen.

Vaše výkony budete bodovat, body budete získávat uhodnutím slov napsaných druhým týmem.Tým, který jako první nasbírá daný počet bodů (protne cíl na bodovací tabulce), vyhrává.

Podle toho, s jakými loudaly nebo rychlíky budete hrát, si na partii vyhraďte zhruba hodinku. Osobně věřím, že tohle menší oživení Activitám prospěje a pomůže jim úspěšně skočit do roku 2020.Už se těším, až budu přemýšlet, co druhému týmu vymyslím, abych jim nedal body zadarmo. Výřečnosti nazdar!