Léto je tady, všimli jste si?! Krátké noci, krátké dámské sukně, krátké pánské kalhoty. I my se chceme držet trendů a proto i dnešní okénko do světa crowdfundingu bude krátké a úderné, aby k hromadě deskovek, kterou chceme odehrát, zbyla i trocha času na plovárnu.

K tropickým vedrům se hodí dvojkovka o pěstování deštného pralesa Canopy. Ve vizuálně přitažlivé karetce si budete draftovat karty rostlin, stromů, počasí a fauny, abyste dali dohromady mocný prales s do nebe se tyčícími korunami stromů, které překonají všechny nástrahy přírody: oheň, sucho i nemoce. Oba hráči si před sebou budují unikátní sestavu fauny a flóry a snaží se během tří období dosáhnout rozmanitého složení pralesa. V krabičce za 19 dolarů (asi 460 Kč) najdete kromě karet i žetonky zvířat, bodů a bonusů), kampaň potrvá ještě 10 dní.

Retro frčí! Overlord: a Boss Monster Adventure je svižná draftovačka pro jednoho až pět hráčů, v níž aspirujete na zisk titulu nejvyššího Overlorda. Dosáhnete toho tím, že vybudujete nejmocnější říši, ve které se snoubí dobře zvolené typy terénu s šikovně umístěnými příšerami. Z mechanismů se kromě draftu připravte na sbírání sad a umisťování destiček, graficky hra potěší příznivce pixel artu. Základní krabice přijde na 40 dolarů (asi 960 Kč) a velmi úspěšná kampaň finišuje až za 9 dní.

Malá zaječice Eila zahlédla na kopci něco blýskavého, sebrala svoji odvahu a vydala se skrz temný les na cestu za svým vysněným blýskátkem. Eila and Something Shiny je neobvyklá sólovka s příběhem, více než 200 kartami událostí a spoustou předmětů a hádanek. Ve hře si sami, nebo až s dvěma dalšími můžete užít dobrodružství rozkládající se v celkem pěti kapitolách. V každé z nich má Eila úkol, který musí splnit, rozhodnutí, která během každé kapitoly uděláte, mají vliv na další průběh příběhu a vedou k různým koncům. Díky možnostem hrát pokaždé jinak by Eila měla být opakovaně hratelná. Nechat se pohltit jejím příběhem vás přijde na 53 dolarů (cca 1 270 Kč).

Dnes to bylo z odlehčenějšího soudku. Vybrali jste si? Nebo do čeho jiného jste dali peníze vy?