Není to tak dávno, co jsme vydali poslední díl krátkého seriálu o očekávaných hrách roku 2020, ale česká vydavatelství už od té doby stihla oznámit spoustu dalších chystaných novinek. Pojďme si je proběhnout, ať se společně navnadíme na další várku her. Tentokrát to vezmeme abecedně, ale odzadu.

V TLAMě rozhodně nezahálí, a tak se již za pár týdnů můžeme těšit na českou verzi loňského hitu It’s a Wonderful World. Ten nabídne námi oblíbený simultánní draft spojený s budováním enginu, na pozadí hry se odehrává rozvoj impérií jednotlivých hráčů. Bude třeba dobře zvažovat, které karty sešrotovat pro zdroje a které pracně postavit pro pravidelný příjem surovin nebo bodů.

Čerstvým přírůstkem je i abstraktka s tematikou včelaření Queenz. Jde o hru z dílny proslulého Bruna Cathaly a zaujme především příznivce mírumilovné rodinné zábavy, svou barevností přiláká i děti.

_

U REXher se od minula dostalo do éteru oznámení chystané lokalizace temné kooperativky Black Orchestra. V ní bude až pět hráčů konspirovat proti Hitlerovi v rolích členů uskupení Schwarze Kapelle a přitom se snažit nevzbudit moc podezření a nenechat se chytnout gestapem, to vše kooperativně.

Kromě rozšíření ke svým úspěšným kouskům Hrdina v kostce, Divukraj a Hrdinové bez záruky jsme se od REXíků dočkali ještě oznámení lokalizace starší kreslící párty hry na principu tiché pošty Telestrations.

_

MINDOK ohlásil spoustu her již z kraje roku, takže jejich sekce byla výživná v minulé sérii článků. I tak ale pár dalších kousků na seznam chystaných her přibylo. Prvním z nich je rozšíření pro hit Kvedlalové z Kvedlinburku, s podtitulem Herb Witches, které přidává nové ingredience a materiál pro pátého hráče. Díky tomu, že hrají všichni zároveň, další člověk u stolu partii neprodlužuje, takže možnost hrát v pěti velmi vítáme.

V MINDOKu mají opravdu v oblibě kvalitní hry se zvířátky, po Kočičím klubu, Na křídlech a Krabčácích bylo jasné, že je řada opět na kočičkách. Tak rovnou začali připravovat celý Ostrov koček. Kdo zachrání více chlupatých krásek, než dorazí zlý lord Veth? Kočky roztodivných tvarů budete umisťovat na záchrannou loď, ale i když jim jde o krk, pořád si vymrčují, kde chce která ležet, a podle toho za ni dostanete body.

Další hra z kategorie roll/flip&write, Trails of Tucana (český název se opět vybírá na Facebooku), nás zavede do džungle, ve které budeme spojovat vesničky a různé zajímavé body na mapě. Ta bude pro každého hráče jiná, takže nepůjde opisovat 🙂

Předposlední kousek od MINDOKu je další dvojkovka, hurá! Karetní souboj z druhé světové války Undaunted: Normandy nám dá do rukou americké a německé armády, které se utkají o Normandii. Netradiční téma slibuje ještě netradičnější deckbuilding a MINDOK zrovna laboruje mezi dvěma jmény (Neohrožení vs. Odhodlaní) pro tuto kompaktní hru, pomůžete jim?


Na závěr sekce MINDOKu je tu další výlet do starověkého Egypta, hra Pharaon. V ní se dostaneme do rolí faraónových potomků, kteří se chystají na posmrtný život, k čemuž potřebují získat náklonnost šikovných řemeslníků a vlivné spojence mezi egyptskými dvořany. Herně se ke slovu dostane umisťování dělníků a správa surovin, graficky hra staví na egyptských nástěnných malbách.

Na kterou z novinek se nejvíce těšíte vy?