Když jsem začal sepisovat přehled deskoherních novinek, které byly oznámeny letos na jaře, nečekal jsem, že z původně maximálně dvojdílného článku nakonec bude téměř seriál na pokračování. V prvním díle jsme se podívali do kuchyně TLAMy, REXher a MINDOKu, v druhém k Fox in the Box a BoardBros. A dnes si prosvištíme vybrané hry od Blackfiru a Albi.

V Blackfire také nelení a do světa vypustili radostnou zprávu o chystané lokalizaci druhého rozšíření k fantastické duelovce 7 divů světa Duel pod názvem Agora. Novým prvkem v rozšíření budou senátoři, kteří poskytují různé bonusy, ale především přináší nový způsob výhry v partii – to když se některému z hráčů povede ovládnout celý Senát.

O pohledné abstraktky je na trhu zájem, proto další kousek od Blackfiru míří do tohoto segmentu. V rodinné a velmi pohledné hře Coatl budeme stavět různobarevné opeřené hady, téma hry je inspirováno aztéckým bohem větru a moudrosti Quetzalcoatlem.

Spousta z nás napjatě vyhlíží každou hru pro dva hráče a doufá, že půjde o kvalitní kousek. I my se dočkáme, když v podání Blackfiru přijde revidovaná verze Jaipuru, obchodnické duelovky zasazené do prostředí indického tržiště. Budeme nakupovat a prodávat, až se nám bude od velbloudů prášit!

Ani jedlíci nebudou ochuzeni o tematickou hru. Již teď si na nás brousí nože Labužníci, kterým budeme sestavovat jídelníček, aby si ze všech restaurací okolo vybrali právě tu naši. Najměte nápadité šéfkuchaře, poskládejte vedle sebe pokrmy z celého světa a přilákejte strávníky!

Kooperativní karetka Marvel Champions vlétla na náš trh jako hurikán, prodejní úspěch byl tak enormní, že již bylo ohlášeno první rozšíření, ač měla základní hra u nás původně zůstat osamocena. Postavíme se Redskullovi a jeho bandě pohůnků, na stranu dobra se nově přidají Hawkeye a Spider-Woman. Naše preview najdete tady.

Příznivci deduktivních party her měli chvíli sucho, ale již brzy zaprší. Déšť bude mít nádech tajemna, protože Paranormální detektivové si budou povídat s duchem! Úkolem bude zjistit, jak se nebožtík dostal na „druhou stranu“.

Posledními koňmi ze stáje Blackfire jsou… jednorožci. Konkrétně pěkně labilní banda Unstable unicorns, která se zařadí do série ulítlých párty her s promakaným vizuálem. Úkolem každého z až 8 hráčů je sestavit co nejrychleji armádu těchto kouzelných lichokopytníků.

_

Z Albi přišla potěšující zpráva, když tajuplným videem naznačili, že vydají aktuální hit na Kickstarteru, pokračování famózního Gloomhavenu s názvem Frosthaven. Jedná se sice o záležitost, která přijde až příští rok, ale nezmínit hru, která celkem vybrala téměř 13 milionů dolarů, by byl hřích. K Frosthavenu jsme si více řekli v pravidelném KS okénku a vrátíme se k němu ještě v budoucnu.

Kromě oznámení lokalizace ultimátního Frosthavenu Albi uvedlo řadu kooperativních karetek Similo, které se vyznačují přístupností a nádhernými ilustracemi, trilogii Detektivních únikovek a postřehovku s bizarním názvem Taco, Kočka, Koza, Sýr, Pizza.

No a o víkendu se dozvíme o dalších kouscích z dílny Albi, které si později rozebereme.

_

Na co si brousíte zuby od těchto dvou tradičních vydavatelství? Podělte se s námi v komentářích na Facebooku!