Jaro letošního roku je velmi plodné na oznámení nových her. V minulém díle jsme si proklepli budoucí přírůstky u TLAMA games, REXher a MINDOKu. Tentokrát si celý díl zabrali dva nováčci, Fox in the Box a BoardBros. Na co se můžeme těšit?

Na začátku roku jsme od Fox in the Box oznámili hned 3 velké hry, první z nich, Pád nebes, už dorazila a my jsme ji stihli zkusit, je výborná! Ani další část roku ale v podání Lišky nebude vůbec špatná.

Tak předně se můžeme těšit na třetí díl famózní série BIOS. BIOS: Origins nás vezme na cestu vývoje civilizace, a to od dob pravěkých lovců až po osídlení Marsu či Venuše. Zvítězit lze jako kulturní, politický nebo průmyslový hegemon a hru jde propojit s prvními dvěma díly, takže k výšinám dovedete své svěřence již od buněčného organismu.

V kampani na Successors (naše preview zde) bylo možné objednat i duelovku Hannibal a Hamilcar v české verzi a v nové edici. Pokud jste si hru ještě nepořídili, bude ji Liška prodávat standardně. Ve hře nepůjde o nic menšího než o konflikt z doby punských válek, kdy si to mezi sebou rozdal Řím s Kartágem.

Nároční hráči si letos ani na chvilku neodpočinou, protože si budou muset urvat kus poválečného území v roli Stalina, Churchilla nebo Roosevelta. Hutná diplomatická a politická deskovka Churchill původně vyšla pod vydavatelstvím GMT, které se na historické hry specializuje.

Silné historické pozadí bude mít i duelovka Watergate o nechvalně známé aféře, která stála křeslo tehdejšího prezidenta USA Richarda Nixona. Jeden z hráčů povede tým investigativců, ten druhý bude naopak co nejdéle oddalovat nutné odstoupení prezidenta s nekalými praktikami. Ke hře chystáme preview.

Nádherný a sofistikovaný kus Pax Pamir se na nás v češtině chystá v druhé edici. V rolích afghánských vůdců se v 19. století budeme snažit zformovat nový stát poté, co padla Durránská říše, a do nastalé situace se jim ještě míchají evropské země se svými agendami. Mechanismy jde o tableau building, bude ale třeba i tvořit dočasné koalice.

Tím se dostáváme k naší domácí stáji, BoardBros. Připravili jsme si pro vás českou verzi svižné draftovačky Big Monster se stylizovanou grafikou. Ve hře se ujmete rolí průzkumníků neznámé planety, na které budete hledat roztodivná monstra a nerostné suroviny, to vše v rychlém tempu draftu v reálném čase. Hra má pro 2–6 hráčů klasický mód všech proti všem, ve 4 a 6 hráčích můžete utvořit týmy, v nichž si vždy dvojice hráčů může pomocí draftu pomáhat namísto škození.

Na kterou hru od Lišky v krabici se těšíte nejvíce, duelovky, nebo raději civilizační BIOS? Nebo dáte přednost některému historickému konfliktu? A co Big Monster, líbí se vám její komiksová grafika? Dejte nám vědět v komentářích na Facebooku!