Když Fantasy Flight Games vydávali kooperativní karetku na motivy marveláckých komiksů (dnes možná spíš filmů) Marvel Champions, každý čekal, že se vyrojí celé houfy pokračování. Jen s češtinou to bylo nahnuté; kluci z Blackfire se dali slyšet, že nic víc než základní hru překládat neplánují. Jenže to nečekali, jaký zájem o superhrdiny ve spandexových kostýmech u nás bude! Tržby mají kouzelnou moc a i do země krále Václava nakonec dorazí do naší mateřštiny přeložené rozšíření Vzestup Red Skulla.

V hlavní padouchovské roli se objeví nesmrtelný fašista a šéf Hydry Rudá lebka, úhlavní nepřítel Kapitána Ameriky. S sebou si ovšem přiveze i posily; drsňáka Crossbonese (kterému nedávno nepěkně naložil ve stejnojmenné lokalizované sérii Deadpool, u nás vydává Crew, určitě mrkněte) a Hulkův oblíbený boxovací pytel Absorbing Mana. Boje s nimi budou spojené do pětiscénářové kampaně, která bude ozvláštněna tím, že si mezi scénáři upgradujete svůj balíček. Nějaké to levelování nám chybělo, paráda! Můžete si ale dát na férovku každého záporáka zvlášť.

Je jasné, že proti Hydře nemůžete stát sami, takže řady vašich hrdinů rozšíří hned dva nováčci: Hawkeye a u nás ne až tak známá Spider-Woman. Sokolí oko bude nepřátele oblažovat svými šípy pěkně zdálky a třeba ty výbušné pocuchají hned několik zlounů naráz. Kromě toho mu pomůže jeho nástupkyně Kate Bishop, která dává rány za zdroje odhozených karet. Odhoďte takového Hulka a uvidíte, jak Holé, tedy Rudé lebce polezou oči z důlků! Spider-Woman se oproti sokolíkovi pořádné rvačky neštítí. Má víc životů, dobře se buffuje a umožní vám kreativněji pracovat s vaším deckem. Schopnost, která se používá i mimo samotnou hru? Tohle rozšíření je pro mě čím dál zajímavější.

A co je na tom všem nejlepší? Že expanze už je za dveřmi. Pokud nás nečekají další globální katastrofy, měla by dorazit na trh již toto léto. Takže kdyby nás zase zavřeli do karantény, s Vzestupem Red Skulla se určitě nudit nebudeme!