Medvěd Wrr se vrací! Oblíbená postava nádherně ilustrované knížky a hlavní hrdina stejnojmenné karetní hry má pro všechny spoustu zábavy na dnešní neradostnou situaci.

Potřebujete někoho, kdo by dětem předčítal knihu, zatímco si v ní listují a prohlíží kouzelné ilustrace? Pak je tu pro vás audio kniha, kterou tvůrci svěřili herci Janu Bílkovi z Klicperova divadla v Hradci Králové. Najdete ji na tomto odkazu. Dvacetiminutové video vezme vaše děti na dobrodružnou cestu malého Medvěda Wrr, uleví vašim hlasivkám a zároveň nebudete svoje ratolesti traumatizovat mizerným přednesem.

Kniha, která celý příběh Medvěda Wrr odstartovala, vybrala v kampani na hithitu v roce 2017 krásných 350 tisíc Kč a od té doby se dočkala i dotisku. Aktuálně se chlupatý dětský hrdina hodlá vrátit s druhým dílem svých dobrodružství a nepůjde mu o nic menšího než o záchranu knižního světa! Edwardova továrna na knihy se stala terčem nájezdu pirátů, kteří unikli z jedné z knížek a u všech ostatních zkazili dobré konce. Knihy budou co nevidět putovat do knihkupectví a v tomhle stavu tam rozhodně nemůžou. Situaci může zachránit pouze medvěd Wrr!

K tomu ale potřebuje i pomoc všech příznivců dětských pohádek, takže spustil novou kampaň na hithitu, která slouží k vybrání peněz na první 4 000 výtisků druhého dílu knihy. V kampani si můžete vybrat z několika odměn v rozmezí od 50 Kč až do 30 000 Kč, samotnou knihu pořídíte už od 349 Kč, případně ji za 299 Kč nadělíte nadaci Zdravotní klaun. Do konce zbývá ještě cca měsíc a vybráno už je skoro 80 % prostředků. Je tedy téměř jisté, že kampaň skončí úspěchem a že dostaneme pěkný příběh s krásnými ilustracemi.

Pokud si k literárnímu požitku rádi přidáte i ten herní (a upřímně, u našich čtenářů bych to čekal), je tu pro vás další tip na domácí zábavu pro šikovné. Print’n’play verze hry je ke stažení na tomto odkazu. Jde o přístupnou variaci na pexeso s házením kostkou. My už materiál ke hře doma máme z kampaně i s kostkou, pokud vlastníte alespoň karetní hru, stačí si jen vyrobit kostku a použít část karet z původní hry. Pokud nemáte ani jedno, nažhavte tiskárnu a nůžky a směle do práce, děti vám v dospělosti poděkují za to, že jste jim dopřáli i offline zábavu!

Na závěr tu mám ještě dva tipy na recenzi a článek z naší dílny. Karetní hru si můžete připomenout v naší recenzi zde, rozhovor s jejím autorem Michalem Ekrtem zase tady.