Chicago. Korunovační klenot Kamarily v severní Americe. Princ Kevin Jackson upevnil svoji moc poté, co z města vyhnal vlkodlaky, a drží vládu pevně ve svých rukou. Našinci zde žijí v klidu a míru. Jenže někteří z nich svou laskavou tvář jen předstírají, a pod rouškou tmy chystají krvavý převrat…

Vampire: The Masquerade. Kultovní hra, která si získala miliony fanoušků v mnoha svých podobách od čistého rpg přes karetní hry až po počítačové předělávky. A nyní se milovníci deskovek mohou těšit na další přírůstek do této rozvětvené rodiny. Přichází karetní hra Vampire: The Masquerade – Vendetta.

Jejími autory jsou designér počítačových her Charlie Cleveland a hvězdný Bruno Faidutti (Citadela, Diamant). Ve třech až pěti hráčích se pokusíte zatřást s mocenskou pyramidou Chicaga a stanout v jejím čele. Na výběr budete mít z klasických klanů – třeba rváče z Brujahu, ošklivé Nosferatu, psychopatické Malkaviany a další.

Samotná hra se hraje na tři velká kola. Postupně si dobíráte karty, které hrajete na chicagské lokace. Karty můžete hrát veřejně, nebo připlatíte trochu drahocenné krve a zahrajete je lícem dolů, aby vaši soupeři nevěděli, jaké překvapení na ně máte nachystané. Hra tak obsahuje i blafovací mechanismus. Na konci každého kola se pak karty postupně vyhodnocují – ale nemusíte je nutně otočit.

Klidně stáhnete blafovací kartu, kterou jste přinutili soupeře zahrát něco cenného, nebo utečete, když je situace moc horká i na smečku nemrtvých. Také můžete použít trochu krve a posílit svoje spojence, které rekrutujete jak z řad lidí, tak našinců, tedy vampýrů. Dávejte si ale pozor. Pokud jste donucení použít příliš mnoho krve, vaši zoufalí upíři napadnou svoje přátele. A pokud se zakousnou do jiného nemrtvého, spáchají zločin, který se neodpouští. Na konci třetího kola zjistíte, kdo má nejvíc moci a stane se novým chicagským princem a vítězem hry.

Hra už je bezpečně zafinancovaná, nicméně stále si ji můžete v rámci Late Pledge pořídit. Vyjde vás na třicet dolarů, tedy něco přes sedm stovek. Podrobnější informace najdete na stránce kickstarterové kampaně).