Všichni teď trávíme doma více času, než jsme bývali zvyklí. Okolnosti povinného pobytu doma nejsou zrovna nejradostnější. Ale i přes to není nad to, zalézt si s komiksem do křesla či postele a číst o tom, že to mohlo dopadnout mnohem hůř. Koneckonců, kolem se neprohání zombíci, mutanti ani kanibalové.  Zde je výběr nejlepších toho nejlepšího z postapokalyptických světů!

 Největší komiksové nakladatelství u nás, Nakladatelství CREW, nabízí seznam těch nejlepších komiksů s tématikou života po apokalypse a navíc v češtině. Nás, doufejme, žádná apokalypsa nečeká, a kdyby náhodou, není nad to se inspirovat našimi oblíbenými hrdiny. Je libo zombie apokalypsu nebo Batmana nakaženého neznámou nákazou?

 

Útok titánů

Když se řekne konec světa, člověka napadnou atomové bomby, viry, meteority… ale asi ne obři. Lidožraví giganti s manýry zombií, kteří se prohánějí světem a žerou všechny, na které narazí. Jedinou ochranou je proti nim obří zeď. Alespoň tedy byla. Tohle platilo jen do chvíle, než přišel obří titán. Útok titánů patří mezi úspěšné japonské komiky, mangy, a už u nás vyšel dvaadvacátý díl!

Brožovaná 196 stran, 189 Kč

 

 

Tokijský ghúl

Někdy zlo lidstvo vyhladí, někdy je zlo poraženo… a někdy se s ním lidstvo naučí žít. To je případ ghúlů, lidožravých bytostí, které jsou na první pohled od lidí k nerozeznání. Jen neodkáží konzumovat normální stravu, a tudíž jim nezbývá nic jiného než lidožroutství. Hlavní hrdina má díky tragické nehodě transplantovaný ghúlí orgán a najednou se dostává do úplně jiného světa – aby zjistil, že nic není černobílé. Tokijský ghúl je jedna z nejúspěšnějších mang
u nás!

Brožovaná, 228 stran, 199 Kč

 

 

 

Druuna

Mutanti, příšery, trosky a krásné ženy. Tak by se dala shrnout postapokalyptická série Druuna od legendárního mistra erotického komiksu Paola Eleuteriho Serpieriho. Druuna patří mezi zásadní evropské komiksy – a to jak díky Serpieriho nádherné kresbě (která úžasně vystihuje vnadnou hrdinku i děsivý svět kolem ní), tak díky nápaditému příběhu s ekologickými motivy, ve kterém se řeší témata lidské přirozenosti. Druuna u nás vyšla ve třech knihách, přičemž každá obsahuje hned tři původní díly.

Brožovaná, 196 stran, 589 Kč

 

Zaslíbená Země Nezemě

Děsivý příběh, který začíná jako idylka. Malé děti spokojeně vyrůstají v sirotčinci, pod dohledem laskavé Mamá. Jenže brzy zjistí, že všechno kolem nich je jen přetvářka, že svět ovládají démoni a že oni jsou vychováváni, aby se stali jejich pokrmem. Zbývá jim jediná šance. Útěk. Ale jak utéct, když je každý jejich krok přísně sledovaný? A je vůbec kam utéct?   Jeden z novější manga hitů, kdy se u nás postupně dohání originál!

Brožovaná, 192 stran, 199 Kč

Ryby

Džundži Ito je velmistr japonského hororu. V jeho příbězích se spojuje Lovecraft s Clive Barkerem, bizarnost s tělesností. Itovy příběhy se nesnaží o realismus, působí spíše dojmem šílené a neskutečně sugestivní noční můry. Komiks o tom, jak z moře vyjdou páchnoucí ryba na kovových nožičkách a postupně začnou zamořovat svět, je parádní ukázkou Itova stylu. A přináší scény, které hned tak nezapomenete. Pokud vůbec někdy.

Od Ita u nás vyšla ještě povídková sbírka Balónky oběšenců.

Brožovaná, 404 stran, 449 Kč

 

A nezapomeňte! 

Aby se ke čtenářům mohly komiksy dostat i přes karanténu, probíhá teď v e-shopu Nakladatelství CREW (www.obchod.crew.cz) speciální akce. Nejenže jsou automatické 20% slevy na novinky a jen o chlup menší slevy na starší tituly, ale při nákupu nad 800 Kč je nyní poštovné zdarma. A to i na Slovensko!