Všichni teď trávíme doma více času, než jsme bývali zvyklí. Okolnosti povinného pobytu doma nejsou zrovna nejradostnější. Ale i přes to není nad to, zalézt si s komiksem do křesla či postele a číst o tom, že to mohlo dopadnout mnohem hůř. Koneckonců, kolem se neprohání zombíci, mutanti ani kanibalové.  Zde je výběr nejlepších toho nejlepšího z postapokalyptických světů!

 Největší komiksové nakladatelství u nás, Nakladatelství CREW, nabízí seznam těch nejlepších komiksů s tématikou života po apokalypse a navíc v češtině. Nás, doufejme, žádná apokalypsa nečeká, a kdyby náhodou, není nad to se inspirovat našimi oblíbenými hrdiny. Je libo zombie apokalypsu nebo Batmana nakaženého neznámou nákazou?

Živí mrtví

Jedna z nejslavnějších sérií, která popisuje svět, ve kterém jsou živí v menšině. Tohle je celkem klasické téma, ale tahle řada jde dál a více než na zombie se soustředí na ty, kteří mezi nimi přežívají. Jak se na nich tenhle život podepíše? A je vůbec naděje na záchranu? Série má celkem 32 knih a z toho 31 už vyšlo česky!

Brožovaná, 136 stran, 299 Kč

Wolverine: Starej dobrej Logan

Tohle je parádní postapokalyptická jízda ve stylu Mad Maxe. Jen v ní hlavní roli hrají bývalí superhrdinové a superpadouši… a mezi nimi je starý Logan, který po tragédii, která ho postihla, odmítá používat své drápy a snaží se žít normální život. Jenže pak mu dají nůž na krk a on musí znovu vyrazit na cestu pustinou. Uzavřený příběh, který volně inspiroval úspěšný film Logan!

Brožovaná, 224 stra, 499 Kč

Soudce Dredd 1: Prokletá země

Soudce Dredd je ikona světového komiksu. Policajt, soudce i kat v jedné osobě, hrdina i člověk, který vás pošle do vězení za vlastnictví kostky cukru. Jenže drsný svět po atomových válkách, kdy jsou lidi namačkáni do obřích měst, potřebuje i drsné ochránce zákona. A Dredd je z nich nejlepší. Musí být. Čeká se od něj, že vyrazí přes Proklatou zemi, aby doručil lék na smrtící nákazu.

Brožovaná, 334 stran, 389 Kč

Batman: Evropa

Když se mluví o virech a nákazách, je tu jedna postava, se kterou jsou tyhle věci nerozlučně spojené: Joker. Šílený klaun je ale tentokrát sám obětí záhadné otravy, a tak musí, spolu se stejně postiženým Batmanem, putovat evropskými velkoměsty a hledat protilátku. Je to hodně podivný pár. A není vyloučeno, že se pozabíjí dřív, než najdou lék. Každé město dostal na starost jiný zajímavý kreslíř… a ano, mezi těmi městy je i Praha!

Vázaná s přebalem, 144 stran, 499 Kč

 Umbrella Academy 1: Apokalyptická suita

Obvykle jsme tady psali o světech po apokalypse. Tady apokalypsa ještě nenastala… pokud jste tedy neuvízli v budoucnosti. V tom případě je svět mrtvý jako přejetý holub a vám zbývá jediná šance – vrátit se zpátky v čase a přinutit svou disfunkční rodinu superhrdinů, aby se zase vrátila do akce. Za komiksem Umbrella Academy stojí leader kapely My Chemical Romance Gerard Way, a vznikl podle něj i velmi úspěšný televizní seriál!

Vázaná s přebalem, 184 stran, 569 Kč


A nezapomeňte! 

Aby se ke čtenářům mohly komiksy dostat i přes karanténu, probíhá teď v e-shopu Nakladatelství CREW (www.obchod.crew.cz) speciální akce. Nejenže jsou automatické 20% slevy na novinky a jen o chlup menší slevy na starší tituly, ale při nákupu nad 800 Kč je nyní poštovné zdarma. A to i na Slovensko!

Takže není problém si v teple domova přečíst o hrozivých (i zábavných) apokalypsách.