Život v radioaktivitou zamořené pustině není žádná selanka a mnozí z nás při hraní Falloutu zatoužili po vlídném slovu a pomocné ruce kamaráda. Tvůrci v tomto vycházejí fanouškům vstříc. Už v předchozím rozšíření, Nové Kalifornii, nám nabídli možnost hrát jeden scénář kooperativně. Nyní přichází další expanze, která bude vyloženě postavená na spolupráci.

Fallout: Atomic Bonds je spíš než rozšíření (i když pár zajímavých novinek tu najdeme) sada pro „zkooperativnění“. Díky ní lze každý scénář z původní hry i z Nové Kalifornie hrát týmově. A nejen to – každý z nich budete moci hrát dokonce dvakrát, za obě strany konfliktu! Vaše šance projet hlavní úkol scénáře se tak zvýší, a navíc pořádně odzkoušíte všechny jeho možnosti. Bratrstvo oceli, nebo Enkláva? Rozhodněte se sami! Tohle Falloutu chybělo.

Došlo i na rozšíření mechanismů, takže nyní si budete moci efektivněji pomáhat. Když se jeden ocitne v krvavé třenici, druhý mu může pomoci dávkou pěkně ze zákrytu. Také můžete zakládat tábory, mezi nimiž jde rychle cestovat, a podobně.

Možnost kooperovat je sice pecka, ale na nákup nové krabice by vás to přesvědčit nemuselo. Proto přichází Atomic Bonds s novým druhem karet, kterým jsou takzvané modifikace. Modifikovat můžete spoustu věcí, třeba zbraně, oblečení nebo sami sebe. Pokud například vylepšíte váš kemp chemickou laboratoří, můžete se snadno zbavit vaší závislosti na drogách. Upravte vaši zbraň – a budete moci střílet dvakrát za kolo. Přibude také perků, z nichž některé vypadají v duchu původní série dost černohumorně. Pokud schytáte dost velkou dávku ozáření, můžete se stát třeba Vačnatcem, který není příliš bystrý a jeho inteligence se nepočítá, zato unese v inventáři dva předměty navíc. Jak píšou tvůrci, každá vychytávka navíc se hodí, ať už je to zaměřovač nebo končetina!

Blackfire už oznámil, že expanzi vydá také v češtině, což domácí fanoušky Falloutu – a že jich rozhodně není málo – určitě potěší. Přesný termín vydání není dosud znám, za což může koronavirus. Tak snad nám z planety neudělá pustinu dřív, než se budeme moci vydat do pustiny!