Dlouho se neobjevila hra, která by uchopila morální témata za ten správný konec a postavila nás na stranu zla. Ale brzy se to změní! League of Infamy vyzývá všechny padouchy, zločince a darebáky, aby se pokusili vydobýt si slávu v dungeonu a ideálně si i napakovat kapsu.

League of Infamy je one-vs-all dungeon crawler až pro pět hráčů, v němž se chopíte role antihrdinů, chystajících se vykrást jeskyni plnou dračích vajec a vypráskat cestou pár odporně hodných elfů. Jenomže víte, jak se to říká? Kdo má přátele, nepotřebuje nepřátele, a jen jeden z vás bude nejslavnější… Musíte tak čelit nejen nástrahám dungeonu, za který hraje jeden z hráčů, ale také vašim kamarádům, kteří by vám chutě zabodli nůž do zad. Každý z vás má možnost okrádat své společníky, rušit jejich akce nebo si to s nimi vyřídit ručně a stručně.

Jednotlivé mise jsou spojeny do variabilní kampaně, která vám umožňuje měnit postavy, obránce pevnosti si pak pohraje s tím, jaké elfy, hobity či jiné kladné postavy nasadí do boje. Díky mechanismu karet komnat nikdy nevíte, zda místnost, do které vejdete, oplývá bohatstvím, nebo v ní čeká smrt. Obránce pevnosti pak může před partií opevnit své zdi, nachystat strážné kočky a zkomplikovat partě situaci několika dalšími triky. A pokud se nikomu nechce chopit se jeho role, můžete hrát ryze kooperativně.

Na hře se podíleli Sophie Williams a James M. Hewitt, tým stojící za hrou Hellboy: The Board Game, pár zkušeností tedy mají. Jako mnoho her tohoto žánru, i League of Infamy stojí na silném vizuálu a nádherných figurkách. Celá tahle škodolibá legrace vás vyjde na 75 liber (něco přes dva tisíce Kč) a do late pledge se můžete přidat zde, lze si i přikoupit řadu rozšíření. Na první pohled se zdá, že hra přinese do žánru pár nových prvků, pokud se tedy rádi touláte dungeony, přidejte se do Ligy nechvalně proslulých!